Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD'de Yeni Terör Uyarı Sistemi Devreye Sokuldu

20PAYLAŞIM

ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson, ülkede 6 ay geçerli olacak terör amaçlı saldırı tehdidinde halkı daha detaylı bilgilendirecekleri terör uyarı sistemini devreye soktuklarını bildirdi. Johnson, yeni terör uyarı sistemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında, ülkede meydana gelebilecek terör eylemlerine dikkati çekerek, halkın güvenliğini sağlamanın en önemli öncelikleri olduğunu dile getirdi.

"Mevcut tehditte yeni bir aşamaya giriyoruz"

Johnson, ABD'de bu yıl içinde "teröristlerden esinlenen bireylerin saldırı düzenlediklerini veya düzenleme teşebbüsünde bulunduklarını" hatırlattı.

Şu anda ileriye dönük herhangi bir terör tehdidine dair spesifik bir bilginin bulunmadığını aktaran Johnson, "Halkımızın seyahatlerini, kamuya açık etkinliklere katılımını ve birbirleriyle serbestçe buluşmalarını sürdürmesini istiyoruz, ancak uyanık olmak zorundayız" dedi.

Johnson, radikalleşen kişilerin bireysel olarak herhangi bir bildirimde bulunmadan saldırı yapabilecekleri noktasında halkı uyardıklarını ifade ederek, yeni sistem çerçevesinde, ulusal güvenlik yetkililerinin de insanları bilgilendirme amaçlı oluşturacakları bir bülteni Ulusal Terör Kontrol Sistemi'nde belirli periyodlarla yayımlanacağını kaydetti. Johnson, "Bizim gördüklerimizi ayrıntılı olarak halka da aktaracak, gördüğümüz hakkında ne yaptığımızı ve halktan da ne yapmamızı istediğimizi iletecek yeni bir sisteme ihtiyaç var" diye konuştu.

Johnson, "İnsanların, hükümetlerinin onları korumak için ne yaptığını bilmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

A Haber

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir