Görüş Bildir
Haberler
900 Çalışanını Zoom Üzerinden 3 Dakikada Kovan CEO'ya Tepki Yağıyor

900 Çalışanını Zoom Üzerinden 3 Dakikada Kovan CEO'ya Tepki Yağıyor

Ulaş
07.12.2021 - 11:19

İnternet üzerinden mortgage kredisi veren Better.com şirketi, üç dakika süren bir Zoom toplantısında 900 çalışanı birden işten çıkardı. Görüntüler viral olurken, CEO Vishal Garg'a tepki yağıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD ve Hindistan'da internet üzerinden mortgage kredisi veren Better.com şirketi, bir Zoom toplantısıyla 900 çalışanını birden işten çıkardı. Şirketin yaklaşık yüzde 15'inin kovulduğu haberini son dakikada planlanan ve üç dakika süren toplantıda soğukkanlılıkla duyuran CEO Vishal Garg'a tepki yağıyor.

Gazete Duvar'ın haberine göre, Garg toplantıda 'Size iyi haberlerle gelmiyorum. Eğer şu an buradaysanız, işten çıkarılan şanssız grubun arasındasınız demektir. Bu işyerindeki görevinize şu andan itibaren son verilmiştir' ifadelerini kullandı. Sosyal medyada viral olan görüntülerde Garg, toplu işten çıkarma için verimlilik ve üretkenlikten söz ederek 'Piyasa değişti... Hayatta kalmak için ona göre hareket etmeliyiz. Nihayetinde bu benim kararımdı ve benden duymanızı istedim' diyor. 'Bunu yapmak istemiyorum' diyen Garg, 'Son yaptığımda ağladım. Bu sefer daha güçlü olmayı umuyorum' ifadelerini kullanıyor.

Twitter'da toplantıya katılan farklı çalışanlar tarafından paylaşılan görüntülerde, haberi alan bazı kişilerin öfkeyle iç geçirdiği, bazılarının 'Dalga geçiyor olmalısınız' diye evlerinden tepki gösterdiği duyuluyor.

'25 haftalık hamileyim...'

'25 haftalık hamileyim...'

Bir kadın çalışan ise '25 haftalık hamileyim ve mart ayında doğum yapacağım. Sigortam bitince ne yapacağımı bilmiyorum. Doğuma bu kadar kısa süre kala yeni bir iş mi arayacağım? Gerçekçi olalım, işverenler 25 haftalık hamile olan ve üç ay içinde izne çıkacak birisine iş vermek istemeyecektir' tepkisini gösterdi.

Better.com’un mali işler müdürü Kevin Ryan ise kararı savunarak, 'radikal şekilde değişen' emlak piyasasında şirketin daha az personelle 'ofansa geçeceğini' öne sürdü.

Şirketin CEO'su Garg, geçmişte de çalışanlarını 'bir avuç aptal yunus'a benzettiği e-postası ile haberlere konu olup tepki çekmişti...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
19
4
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?