9 Yaşındaki Eylül'ün Ölümüne Sebep Olan Servis Şoförü Tahliye Edildi

 > 
46PAYLAŞIM

İstanbul Avcılar'da ilkokul bahçesinde 9 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu'na çarparak ölümüne neden olan servis şoförü Hüseyin Yıldırım 5 yıl hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

DHA'nın verdiği bilgiye göre Küçükçekmece 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada servis şoförü Hüseyin Yıldırım hakim karşısına çıktı. 

Mahkeme heyeti sanığa 5 yıl hapis cezası vererek tahliyesine karar verdi.

Ne olmuştu?

İstanbul Avcılar’da bulunan Mehmetçik İlkokulu’nun bahçesinde servis aracı şoförü Hüseyin Yıldırım. manevra yaptığı sırada 2’nci sınıf öğrencisi Eylül Mirzaoğlu’na çarpmış, çarpmanın etkisiyle aracın altında kalan ve ağır yaralanan Eylül kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Olayın ardından gözaltına alınan servis şoförü Yıldırım tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Avcılar'da 'Okul Bahçesinde' Servis Aracının Çarptığı Minik Eylül Hayatını Kaybetti - onedio.com
Avcılar'da 'Okul Bahçesinde' Servis Aracının Çarptığı Minik Eylül Hayatını Kaybetti - onedio.com

Bilirkişi raporuna göre asli kusurlu

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, bilirkişi raporuna göre de sanık Hüseyin Yıldırım'ın asli kusurlu olduğu anlatılmıştı. 

Sanığın 6 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

Eylül Mirzaoğlu'nun babası Cahit Mirzaoğlu kızının hayatını kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamada "Servis aracının okul bahçesine girmemesi lazımdı. Yolda sokakta olmamış okul bahçesinde olmuş. Okul bahçesinde Eylül gibi yüzlerce çocuk var. Bugün bana yarın başkasının başına da gelebilir. Okulun büyük ihmali var. Çok ağır bir ceza almalı. Okul yönetimi okul müdürü kimse sorumlular sonuna kadar davacıyım. Devletin bunlara çok ağır bir şekilde cezalandırması lazım" diye konuşmuştu.

Oda Başkanı'nın tepki çeken sözleri: Takdiri ilahi

9 Yaşındaki Öğrenci Hayatını Kaybetmişti: Servis Esnaf Odası Başkanı 'Takdiri İlahi' Dedi - onedio.com
9 Yaşındaki Öğrenci Hayatını Kaybetmişti: Servis Esnaf Odası Başkanı 'Takdiri İlahi' Dedi - onedio.com

İstanbul Servis Odası Başkanı Hamza Öztürk'ün "Bir anlık dikkatsizlik diyelim ve çocuğun ani hareketi diyelim. 32 yıldır servisçilik yapıyorum, ilk defa bir okul bahçesinde öğrenciye servis çarptığını duydum. Üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız ama burada takdir-i ilahi var” sözleri ise tepki çekmişti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir