8 Soruda Hangi Çağın İnsanı Olduğunu Söylüyoruz!

295PAYLAŞIM

Tarih öncesi çağlar bir yana dursun, aslında içinde bulunduğuna mı yoksa başka bir tarih çağına mı aitsin merak ediyor musun?

Cevabın evet ise, öğrenmenin yolu bu testten geçiyor!

1. Eğer böyle bir ihtimal olsaydı, hangisini bulan/icat eden sen olurdun?

Matbaa
Termos
Ateş
Pusula

2. Hangi fotoğrafı tercih edersin?

Retro polaroid bir makineyle çekilen fotoğraf
Analog makineyle çekilen fotoğraf
Tabii ki selfie!
Fotoğraf değil de, el çizimi resim diyelim!

3. Söyle bakalım, hangi alanda çalışmak isterdin?

4. Peki, tarihteki hangi şahsiyetle karşılaşıp konuşmak isterdin?

Leonardo da Vinci
Neil Armstrong
Evliya Çelebi
Konfüçyus

5. Söz aramızda kalacak, yaşadığın dönemde seni en çok bunaltan şey ne?

6. Gelecekte olması muhtemel hangi olay seni heyecanlandırıyor?

Işınlanma
Sınırların kalkması
Başka gezegenlerde medeniyet kurma
Uçan arabalar

7. Biraz da çocukluğuna inelim. Küçükken oynamayı en sevdiğin oyun hangisiydi?

İp atlamak
Futbol
Atari/bilgisayar oyunları
Evcilik

8. Son olarak, nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersin?

Doğanın zarar görmediği
Savaşların olmadığı
Özgürlüklerin kısıtlanmadığı
Ayrımcılığın olmadığı

İlk çağ!

Verdiğin cevaplara göre sen tarih çağlarından ilk çağ insanısın! Sen doğayı ve doğal olan her şeyi çok seviyorsun. Huzurlu olmaktan başka bir dileğin de yok. İyilik yapmak için bir nedene ihtiyacın yok, bu seni de mutlu ettiği için iyilik yapmaktan keyif alıyorsun. Her insan gibi senin de kusurların var, biraz fazla kuralcısın. Bir şeye kafanı taktığında ona takılıp kalabiliyorsun. Bu yüzden biraz kendini hayatın akışına bırakmanı öneriyoruz.

Orta çağ!

Verdiğin cevaplara göre sen tarih çağlarından orta çağ insanısın! Her türlü düşünceye açık olduğunu ne yazık ki söyleyemiyoruz. Birtakım gelişmeleri takip etsen de, her birini desteklemek pek sana göre değil. Belki bunda çevrenin etkisi vardır. Çünkü kimi zaman senin için en önemli kaynak çevren oluyor, biraz daha sorgulayıcı olmanda fayda var. Asla unutma, yapabileceğine inandıktan sonra başaramayacağın hiçbir şey yok!

Yeni çağ!

Verdiğin cevaplara göre sen tarih çağlarından yeni çağ insanısın! Senin dünyanda her şey aklın ve bilimin ışığında! Bunun dışında kalan, mantığının almadığı hiçbir şeyi kabul edemiyorsun. Herkesin ve her şeyin yalnızca var olduğu için bile bir değeri olduğuna inanıyorsun. Farklı görüşlere ve her türlü gelişmeye açıksın. Keşke herkes senin gibi olsa!

Yakın çağ!

Verdiğin cevaplara göre sen tarih çağlarından yakın çağ insanısın! Sen tam olarak içinde bulunduğun çağın insanısın. Yani şanslısın, tam da olman gereken yerdesin! Politik, teknolojik ya da doğa açısından pek çok gelişmenin yaşandığı bir çağa aitsin. Bu da kişiliğini doğrudan etkiliyor elbette. Farklı düşüncelere ve her türlü gelişmeye açıksın. Ama bazen çevrende seni psikolojik ya da fiziksel olarak zorlayan gelişmeler yaşanabiliyor. Yine de bunları kafana takmamalısın. Dünyadaki güzelliklere odaklan!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak240

Yeni Çağ

seyit-er

yakın çağ olduğum zamandayım zaten aq

nazli-askin

Orta çağ! Orta çağ! Verdiğin cevaplara göre sen tarih çağlarından orta çağ insanısın! Her türlü düşünceye açık olduğunu ne yazık ki söyleyemiyoruz. Birtakım gelişmeleri takip etsen de, her birini desteklemek pek sana göre değil. Belki bunda çevrenin etkisi vardır. Çünkü kimi zaman senin için en önemli kaynak çevren oluyor, biraz daha sorgulayıcı olmanda fayda var. Asla unutma, yapabileceğine inandıktan sonra başaramayacağın hiçbir şey yok!

Gizli Kullanıcı

Yakın çağ! Verdiğin cevaplara göre sen tarih çağlarından yakın çağ insanısın! Sen tam olarak içinde bulunduğun çağın insanısın. Yani şanslısın, tam da olman gereken yerdesin! Politik, teknolojik ya da doğa açısından pek çok gelişmenin yaşandığı bir çağa aitsin. Bu da kişiliğini doğrudan etkiliyor elbette. Farklı düşüncelere ve her türlü gelişmeye açıksın. Ama bazen çevrende seni psikolojik ya da fiziksel olarak zorlayan gelişmeler yaşanabiliyor. Yine de bunları kafana takmamalısın. Dünyadaki güzelliklere odaklan!

orhan-ulusoy

İlk çağ!

Görüş Bildir