8 Mart'ta 'Sınıfta Kalan' Liderlerde Erdoğan 1'inci Sırada

 > 
66PAYLAŞIM

Britanya’nın önde gelen gazetelerinden The Independent, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘sınıfta kalan’ dünya liderlerinin başına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı koydu.

Üç ülke liderinin yer aldığı haberde birinci sırayı alan Erdoğan’ın dün yaptığı “ Birileri rahatsız olsa da benim için kadın öncelikle annedir ” sözlerine yer verilirken, Erdoğan’ın daha önce kadınların erkeklerle eşit olmadığı, doğum kontrolünün vatan hainliği olduğu ve en az üç çocuk istediği sözlerine de atıfta bulunuldu.

Kamboçya Başbakanı: Erkekler için de bazı haklar talep ediyorum

Listede ikinci sırayı “ Kadınlar gününü kutlama vesilesiyle erkekler için de bazı haklar talep ediyorum ” ve “ Her kadından erkeğin kalbinden geçenleri lütfen dinlemesini istiyorum ” sözleriyle Kamboçya Başbakanı Hun Sen aldı.

Putin: Kadınlar bize gerçek birer erkek olmayı öğretti

Üçüncü sırayı alan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözleri ise şöyle: “ Kadınlar bize hayat veriyor, sevgileri, destekleri ve verdikleri önemle içimizi ısıtıyorlar. Bu dünyaya nazikliği, güzelliği, ışığı ve umudu getiriyorsunuz. Rusya’nın hakiki ruhu, kadınlar sayesinde, onların yüceliği ve merhameti sayesinde kendini gösteriyor. Ruhunuzun kudreti, kahramanlığınız bize gerçek birer erkek olmayı, tuhaflıklara karşı galip gelmeyi öğretti. ”

Diken ve Independent

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir