Görüş Bildir
Haberler
75 Yaşında 'IŞİD'e Katılan' Adamın Oğlu: Babam Kandırıldı

75 Yaşında 'IŞİD'e Katılan' Adamın Oğlu: Babam Kandırıldı

FreiGeist
10.07.2015 - 10:02 Son Güncelleme: 10.07.2015 - 17:20

Times gazetesinde yer alan bir haberde, İstanbul’da kaybolan ve IŞİD saflarına katıldıkları öne sürülen İngiltere vatandaşı 12 kişilik ailenin en yaşlı üyesinin, kandırılarak Suriye’ye götürüldüğü belirtiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Habere göre Şalim Hüseyin, 75 yaşındaki babası Muhammed Abdülmannan’ın İstanbul’daki bir otelden IŞİD üyelerince alınıp, rızası dışında Suriye’ye götürüldüğünü söyledi.

Şalim Hüseyin’e göre telefonda ağlayan Abdülmannan ve karısı, İngiltere’ye geri döneceklerini sanıyordu. Hüseyin ITV televizyonuna verdiği mülakatta şöyle devam etti:

“İki gün kalıp geri İngiltere’ye döneceklerdi. İkinci gece otele birileri geldi. Tam olarak kim olduklarını bilmiyoruz. Herkesi tek tek aşağı indirdiler. Son anda anne ve babamın aklı karıştı. Babam yaşlı bir adam. 75 yaşında ve hasta. O ülkede olmak istemiyor” dedi.

Bangladeş kökenli aile, en son Nisan ayında ülkelerine gitmek için İngiltere’den ayrılırken görülmüştü.

Daha sonra sosyal medyada, Muhammed Abdülmannan ve karısının Minera Hatun'un fotoğrafı yayımlanmıştı. Fotoğrafla birlikte yayımlanan ve IŞİD’e atfedilen açıklamada, tüm aile üyelerinin ‘hiç olmadıkları kadar güvende’ oldukları ve örgüte katıldıkları belirtilmişti.

Kaynaklar: Times ve BBC Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
supertan

demek istanbulda bir otelde kalırkene, ışidçiler geldi. bütün oteli boşalttı ve 75 yaşındaki emiceyi alıp götürdü... senin ben bu haberi uydurduğun kafatası... Devamını Gör

Mahmut Kayhan

Bende senin tam da beynini s.kim diyecektim ki, birden kafatasinin icinde, beyninin olmasi gereken yerde sadece bir bok cukuru oldugunu farkettim,. benim sey... Devamını Gör

aCn

Seni yeni hatunla evlendiricez diye mi kandırmışlar acaba :D 75 yaşında birini neyle kandırırsın. Hey Allahım ya.

aCn

Haklısın.