7 Yaşındaki Çocuk Ailesine Karşı Yürüyüş Yaptı: 'Benimle Oynayın, Cep Telefonunuzla Değil'

 > 
878PAYLAŞIM

Hamburg'da yaşayan 7 yaşındaki Emil Rustige, cep telefonunu elinden düşürmeyen ebeveynlerine karşı, "Benimle oynayın, cep telefonunla değil" dedi ve 150 çocukla yürüyüş gerçekleştirdi.

CNNTürk'ün aktardığı habere göre, Annesinin ve babasının devamlı telefonlarıyla ilgilenmesine tepki gösteren 7 yaşındaki  Emil Rustige, "Benimle Oynayın, cep telefonunla değil" sloganı altında bir yürüyüş gerçekleştirerek ailelere önemli bir mesaj verdi.

'Babamla oynamak istedim ama o telefonuyla ilgileniyordu'

Emil yürüyüşün nasıl gerçekleştiğini ise şöyle anlattı: 

"Parkta arkadaşlarımla oynamak istiyordum ancak izin vermediler. İzin vermeyince babamla oynamak istedim ama o sürekli telefonu ile oynayıp duruyordu."

150 çocuk yürüyüşe katıldı.

Bu olay üzerine Emil annesine durumu anlattı ve izin istedi. 7 yaşındaki Emil Rustige'nin ebeveynleri sorun çıkmaması açısından yürüyüşü polise bildirdi. Yaklaşık 150 çocuk gösteriye katılırken, ebeveynleri de bu protestoyu izledi.

Alman polisi, çocukların etrafında geniş güvenlik önlemleri alarak "Çocukların eylemlerini ciddiye alıyoruz." diye konuştu.

7 yaşındaki Emil gösteri esnasında megafonu eline alarak "Burada yüksek sesle konuşuyoruz, çünkü anne-babalarımız bizi duymuyor." diyerek sitem etti.

Emil gösteriye katılan ebeveynlerden telefonla değil, çocuklarıyla ilgilenmelerini talep etti.

'Biz çok sesliyiz, sizler cep telefonu ekranına bakıyorsunuz'

Protesto yürüyüşüne katılan küçük öğrenciler kendi elleriyle pankartları boyadıkları ve rengarenk yazılar yazdıkları görüldü. “Uçuş modu açık şimdi sıra bende”, “Biz çok sesliyiz, sizler cep telefonu ekranına bakıyorsunuz”, ”Benimle konuş cep telefonunla değil”, "Çocuklara vakit ayırın”, “Bizi dinleyin cep telefonunu değil” gibi yazılar dikkat çekti.

Almanya'da ilk defa bir çocuk yürüyüş düzenledi.

Emil'in anne ve babası, "Emil bize yürüyüş düzenleyip düzenleyemeyeceğini sordu ve bizde gereken mercilere başvuru yapmakta yardımcı olduk. Fakat fikir tamamen Emil'in fikri." dediler. Böylece ilk kez Almanya'da bir çocuk yürüyüş düzenleyerek, velilerin cep telefonuyla konuşmak yerine çocuklarıyla daha yakından ilgilenip vakit ayırmaları konusunda uyarıda bulundu. Yürüyüş oldukça renkli ve barışçıl bir ortamda sorunsuz geçti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir