7 Yaşındaki Çocuğun Annesinin Yanına Gömülme İsteğini Gerçekleştiren Koca Yürekli İnsanlar

-

Son dileği annesinin yanına gömülmek olan 7 yaşındaki çocuğun ve ailesinin dramını sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Filip Kwansy, annesi Agnieszka'yı 2011 yılında kanserden kaybetti. Geçen yıl kendisine de çocuk miyelomonositik lösemi tanısı konuldu.

Çocuğun son dileği ise annesinin yanına gömülmekti. Böylece annesi ona cennette de bakabilecekti çocuğun inancına göre. Tedaviler başarısız olduktan sonra, çocuğun son isteği annesinin tabutuna gömülmek oldu ve ailesi de miniğin bu son dileğini gerçekleştirmek için uğraşmaya başladı.

Filip Cuma günü Londra'da bulunan Great Ormond Street Çocuk Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu, fakat çocuğun son isteğini yerine getirmek için başlatılan kampanyadan 185.000 TL bağış toplandı.

40 yaşındaki baba Piotr Kwasny ise oğlunun son isteğini yerine getirmek için bütün cömertlikleriyle yanlarında olan insanlara teşekkürler ediyor.

"Benim küçük oğlum gitti şimdi, yanımda ve kalbimde her zaman bir boşluk olacak fakat hiçbir zaman unutulmayacak ve her zaman sevilecek. Toplumdan ve JustGiving'den gelen bütün desteğe sonsuz teşekkürler. Sizin sayenizde oğlum annesinin yanına gömülecek."

Filip'e iki yaşındayken kemik iliğinde anormal kan hücrelerinin birikmesi ile gerçekleşen nörofibromatoz teşhisi konuldu ve iyileşti.

Fakat sonrasında ortaya çıkan hastalığına yapılan bütün müdahalelere rağmen, kanser bağırsaklara kadar yayıldı. Son dönemlerde özellikle yalnızca rahatlatıcı bakım alıyordu minik çocuk. Aile Filip'in son dileğini gerçekleştirmek için Just Giving adlı bağış toplama sayfasında 30.000 TL gibi bir rakamla bağış açtı. Fakat insanların duyarlılığı sayesinde günden güne artan bağışları onlar bile beklemiyordu.

Piotr da tek bir böbrekle yaşadığı için, diyabeti, yüksek tansiyonu ve ayrık omurga rahatsızlıkları olduğu için çalışabilecek durumda değildi. Bu sebeple oğlunun dileğini gerçekleştirmek için bağıştan başka çaresi kalmamıştı.

"Filip annesiyle beraber gömülmek istedi, biz de onları beraber gömmek için bölgesel olarak düzenlemelere başladık. Bir gün oğlumu gömmek zorunda kalacağım aklıma gelmezdi."

Piotr, şu an biriyle evli ve iki yaşında bir kızı, iki de üvey kızı var. İlk eşi, Filip'in annesi ise bağlayıcı dokuda eklem uru teşhisi konulduktan kısa bir süre hayatını kaybetti. "Eşimin boynunda bir büyüme vardı. Bir gün sokakta yığıldı ve hastaneye götürdük. Hastanede 6 saatlik bir operasyonla bu parçayı aldılar. Hastalığın teşhisi konulduğunda, kanser vücuda dağılmaya başlamıştı. Onu kaybettiğimizde 20 kiloydu sadece."

Çocuğun yüzünde ve vücudunda çıkan kızarıklıklar dolayısıyla hastaneye gitmişlerdi.

Oğlunun teşhis konulmadan önceki hallerini hatırlayan Piotr "Polonya'da olduğumuz zamanlarda Filip'in yüzünde ve vücudunda kırmızı benekler vardı ve biz Britanya'ya gelmeden önce doktorlar kızarıklık için krem verdiler. Buraya geldiğimizde kızarıklıklar geçmedi, dolayısıyla ben de tekrar doktora götürdüm oğlumu." diye anlattı.

Yapılan birçok testin ardından teşhis konulmuştu.

"Doktorlar daha fazla test yapmaları gerektiğini söylediler ama Filip'in durumu iyiydi." Filip güzelce iyileşti fakat geçen yıl Eylül ayında birden sağlık durumu tepetaklak oldu. "Burnu kanamaya ve bacakları acımaya başladı. Burada bir doktora gittik ve herhangi bir sorun olmadığını, belki sadece yorgun olabileceğini söylediler. Birkaç test daha yapmaları konusunda ısrar ettim. Önceden konulan teşhislerden bahsettim. Bir şeylerin yolunda olmadığını biliyordum. Sanırım bütün ebeveynler çocuklarında yolunda gitmeyen bir şey olduğunda bunu hissederler. Daha fazla kan testi yaptılar ve çocuk lösemisi teşhisi konuldu."

Filip Cambridge'de Eylül ve Kasım aylarında kemoterapi aldı, fakat işe yaramadı. Sonra Ocak ayında kök hücre nakli yapıldı ama o da başarılı olmadı.

Fakat yine de iyileşeceğine dair umudumuz vardı, bu ayın başına kadar. "Mart ayının başında doktorlar artık acısını dindirmeye çalışmak dışında yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını söylediklerinde bütün umudumuzu kaybettik. "

Just Giving'in sözcüsü Rhys Goode de artık bağışları kapattı.

Sözcü, "Çocuğunu kaybedeceğini bilmek yıkıcı lakin çocuğunun son dileğini gerçekleştirebilecek gücünün olmaması çok daha beter. Filip'in son dileğini yerine getirmek için uğraşan herkese sonsuz teşekkürler. Ailenin her şartta yanındayız." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batuhan-aruygun

len adaletini sikeyim who

Gizli Kullanıcı

batuhan kimin adaletini sikeceksin merak ettim doğrusu. benim tahminim allahın adaletini sikeceksin. müslüman geçinen zındık. not: müslüman değilim

esen-miray-yilmaz

Çok üzüldüm...

arda-eser

içim kavruldu ya.. Yüce Allah'ım her ikisinide cennette kavuştursun.

serpillll

Ah yavrum dilerim annenle koyun koyuna huzuru bulmuşsundur.

yori

boğazım fena düyünlendi

Görüş Bildir