7 Maddede Kadınların Vazgeçilmezi İncinin Hikayesi

1.6bPAYLAŞIM

İnci yüzlerce yıldır kadınlar için değerli bir takı. Zarafet ve sadelikten gelen şıklığın temsili bu taşı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

1. İnci: Okyanustaki hazine

Okyanusun derinliklerinden gelen güzelliğin, asaletin ve masumiyetin sembolü. Her dönemde her yaştan kadının hayranlığını kazanan tek doğal mücevher inci.

2. Her inci kendince benzersizdir

Her incinin kendine has formunu belirleyen şekilsel özellikleri vardır ve bu ayırt edici özellikleri ile benzersizdir.

3. Rengarenk İnciler

Farklı tonlarda olan inciler gökkuşağı renklerine sahiptir. Pembemsi, gümüş beyaz, yeşilimsi beyaz, gri, konyak, krem rengi, altın dışında siyah gibi tonları da mevcuttur.

4. Beş yılda bir gelen zerafet

İncinin üretimi, incinin türüne göre değişiklik göstermekle birlikte 5 ila 15 yıl
arasında sürebilmektedir. Bu da inciyi değerli kılan özelliklerden biridir.

5. Güzellik maskesi olarak inci

İnci kadınlar için sadece takı olarak değil, güzellik ve anti-aging kremlerinin özü olarak da büyük öneme sahip. İnciden birçok bakım ürünü geliştiren uzmanlar, incinin içerisinde bulunan amino asitler ve besleyici maddelerin cilt bakımı için eşsiz bir kaynak olduğunu düşünüyor.

6. Ünlü Ressam Vermeer’in inci tutkusu

Hollandalı ressam Johannes Vermeer, yaşadığı dönemde pek tanınmasa da ölümünden sonra, bıraktığı eserler ile sanat dünyasında bilinirliğe kavuşmuştur. Eserleriüzerinde tıpkı inci işliyormuş gibi son derece titiz ve dikkatli çalışan ressamın eserlerine bakılırsa inciye bir merakı da var gibi.

7. İnci Küpesiyle meşhur oldu: İnci Küpeli Kız

Vermeer’in en ünlü eseri “Kuzeyin Mona Lisa’sı” olarak da bilinen İnci Küpeli Kız tablosudur. Adından da anlaşılacağı gibi odak noktası bir inci küpedir. Tabloda resmedilen kızın ressamın kızı ya da yanında çalışan biri olduğu düşünülmektedir. Tablodan esinlenerek kitap yazılmış sonra da beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Karaca Fine Pearl Serisi ile incinin şıklığı şimdi de sofranızda #Sofranınİncisi

Kadınların vazgeçilmez aksesuarı, güzellik sırrı, tabloların ilhamı inci, şimdi de Karaca’nın başarısı ile daha önce hiç görmediğiniz şekilde, sofralarımıza geliyor. Karaca, yapımında gerçek inci kullanılan #Sofranınİncisi Fine Pearl serisini sunuyor. İncinin zarafeti şimdi Türkiye’nin gururu, dünyanın ilk ve tek inci yemek takımı Fine Pearl ile sofralarınızda.

Daha fazla Karaca için buraya

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vedat-celik4

İncinin değerini gerçekliği değil, GIA ve Ege Üniversitesi Prof.Dr. Murat HATİOĞLU 'nun ifadeleriyle 7 Farklı faktördür. Araştırmalısınız!

gokhan96

Anamıza bacımıza karımıza bu inci tabaklar inci borsasını yükseltmesine bağlı olarak artan fiyatlar yüzünden inci alamıcaz.

summervibes

Millet değil boynuna takmayı vitrinlerde bakıp iç geçiriyo siz gitmiş tabak yapmışsınız millet aç lan aç Türkiye burası. Yaşam standartı yüksek avrupa ülkesi değil bu reklamınız çok küfür yedi benden söylemesi.

gokhan96

yürü be sana sonuna kadar katılıyorum.

gokhan96

Anamıza bacımıza karımıza bu inci tabaklar inci borsasını yükseltmesine bağlı olarak artan fiyatlar yüzünden inci alamıcaz.

spaceman

Ulan koskoca İnci Küpeli Kız tablosunu bildiğin tabak çanak satmaya uyarlamışlar yazıklar olsun . Ressam yaşasa kafasına sıkardı

gokhan96

Bu kız lady gagaya benzemiyor mu?

hakan-kali

Kesinlikle bende öyle benzetim

gokhan96

Ya ikiz kardeş olsalar ancak bu kadar benzer.

Görüş Bildir