İnşaat İşçisi ve 6 Çocuk Annesi Mülkiye Gür'ün 18 Yıllık Mücadelesi

 > -

Manisa'da yaşayan 42 yaşındaki Mülkiye Gür, eşinin ameliyat olması nedeniyle maddi sıkıntıya düşünce onun yerine inşaatlarda çalışmaya başladı. 18 yıldır inşaat işçiliği yapan Gür, insanların onu önce yadırgadığını ancak sonra 'Helal olsun' dediklerini aktarıyor ve ekliyor: 'Bütün kadınlara söylüyorum. Ellerinden geleni yapsınlar. Kimseye muhtaç olmasınlar'

Manisa'da yaşayan 42 yaşındaki Mülkiye Gür, eşi ameliyat olması nedeniyle zor durumda kalınca 18 yıl önce onun yerine inşaatlarda çalışmaya başladı.O günden bu yana malayı elinden düşürmeyen Gür, ailesinin geçimini sağlarken, diğer kadınlara da örnek oldu.

Eşi ameliyat sonrası çalışamadığı için onun yerine inşaatlarda çalışmaya başladı

Saruhanlı ilçesinde yaşayan Mülkiye Gür, yaptığı işle herkesin ilgisini çekiyor. 6 çocuk annesi Gür, eşiyle birlikte inşaatla harç karıyor, sıva yapıyor. Eşi Aslan Gür'ün 18 yıl önce mide ameliyatı olduğunu bu nedenle bir süre çalışamadığını belirten Mülkiye Gür, "Onun yerine inşaatlarda çalışmaya başladım. O günden itibaren de bu işi bırakmadım. Eşim iyileşince de birlikte inşaatlarda çalışmayı sürdürdük" dedi.

'Duvar örüyor, sıva yapabiliyorum. Yaptığım iş zor olsa da eşime yardım ediyorum. Birlikte çalışıp çocuklarımıza bakıyoruz'

Yaptığı işten çok mutlu olduğunu anlatan Gür, "Duvar örüyor, sıva yapabiliyorum. Yaptığım iş zor olsa da eşime yardım ediyorum. Birlikte çalışıp çocuklarımıza bakıyoruz. Eşim inşaat ustası. Ona yardım ederken ben de bu işi öğrendim. Bu sayede 6 çocuğumuzu eşimle beraber okutup, büyüttük."

Aslan Gür: 'Onunla gurur duyuyorum'

İnşaatta çalıştığını gören insanların önce yadırgadığını anlatan Mülkiye Gür şöyle devam ediyor:

ama daha sonra 'Helal olsun' diyorlar' Bütün kadınlara söylüyorum. Ellerinden geleni yapsınlar. Kimseye muhtaç olmasınlar" dedi. Eşinin işinde çok iyi olduğunu anlatan Aslan Gür de, onunla gurur duyduğunu söyledi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Manisa
Görüş Bildir