Görüş Bildir
Haberler
5 HDP'liye 'Örgüt Üyeliğinden' Fezleke

5 HDP'liye 'Örgüt Üyeliğinden' Fezleke

Onedio Medya
04.02.2016 - 14:12

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile 3 milletvekili hakkında, 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' ve 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılması için hazırladığı fezlekeyi Adalet Bakanlığına gönderdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 26 Aralık 2015'teki Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Genel Kurulunda sözde 'öz yönetim' ilanına ilişkin yaptıkları konuşma nedeniyle Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında başlattığı soruşturmayı tamamladı.

Başsavcılık, soruşturma kapsamında, 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' ve 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında fezleke hazırladı.

Fezlekede 'Şüphelilerin, üzerlerine atılı suçların yasal unsurlarının oluştuğu gerekçesiyle Anayasa'nın 83. maddesine istinaden, 'dokunulmazlıklarının kaldırılması' talebinde' bulunuldu.

Fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mustafa ŞEN

Helal olsun. İnşallah kaldırılır dokunulmazlıkları da hapse atarlar bu maymunları. Mecliste bölücülere yer yok.

Ewok The Hutt

kardeşim sende bunun olabileceğine inandın.. neyse umut fakirin ekmeğii

Jonah Hill

"AKP'yi iktidar yapmayalım" diye bu kansızları meclise sokanlar utansın...

İbrahim A

Milletvekili dokunulmazlığı kaldırılması bildiğim kadarıyla zor, bunun için önce şu yasa yürürlüğe girmeli. " Hangi suç ve suç unsuru olduğunda dokunulmazlık... Devamını Gör