Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

4K Televizyonlara İlgi Artıyor

 > -

FutureSource adlı şirket tarafından yapılan araştırmaya göre 4K çözünürlüğe sahip televizyonlara olan ilgi önümüzdeki yıllarda tavan yapacak.

2013 yılına kadar kullanıcılar tarafından pek rağbet görmeyen 4K televizyonlar, yavaş yavaş pazarın gözde ürünleri arasındaki yerini almaya başladı. Yeni nesil televizyon panellerinin fiyatlarının ucuzlaması ve farklı firmalar tarafından 4K TV’lerin hızla piyasaya sürülmesiyle birlikte piyasada büyük bir hareketlilik gözlenmeye başladı. FutureSource’a göre Avrupa’da satışlar hala yavaş ilerlese de dünya genelinde ciddi bir hareketlilik var.

2015 yılında büyük bir sıçrama yaşaması beklenen 4K çözünürlüğündeki televizyonların 2018 yılında 100 milyon adet satılacağı öngörülüyor. Bu da televizyon pazarının yüzde 38’ini 4K televizyonların oluşturacağı anlamına geliyor. Ultra HD ekrana sahip televizyonlar, Avrupa’da yüzde 10 pazar payını elinde bulunduruyor. Amerika’da ise pazarın yüzde 8’i 4K televizyonlara ait. Yüksek çözünürlük sunan televizyonlara olan talebin önümüzdeki 4 yıl içerisinde yüzde 72 oranında artması bekleniyor. Dolayısıyla bu rakamlar çok kısa bir süre içerisinde büyük artış gösterecek gibi görünüyor.

LOG

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir