4 Yaşındaki Irmak'ın Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet Talebi

-
Abone ol

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, 4 yaşındaki Irmak Kupal'ı öldürdüğünü Müge Anlı'nın programında itiraf eden Himmet Aktürk hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 30 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası istendi.

Alaşehir'de 14 Ekim'de sokakta oynamaya çıkan 4 yaşındaki Irmak Kupal'dan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmış ancak bir sonuç elde edilememişti.

Minik Irmak'ın Katili, Cinayeti Müge Anlı'nın Programında İtiraf Etti! - onedio.com
Minik Irmak'ın Katili, Cinayeti Müge Anlı'nın Programında İtiraf Etti! - onedio.com

Küçük Irmak'ın cansız bedeni 9 gün sonra bulunmuştu

Minik Irmak'ı öldürdüğünü Müge Anlı'nın programında itiraf eden Himmet Aktürk'ün ifadesi doğrultusunda Ilıca Mahallesi'nde küçük kızın cesedi toprağa gömülmüş vaziyette bulunmuştu. 

Aktürk çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

3.5 Yaşındaki Irmak'ın Cansız Bedeni Bulundu - onedio.com
3.5 Yaşındaki Irmak'ın Cansız Bedeni Bulundu - onedio.com

4 ayrı suçlamayla ağırlaştırılmış müebbet istendi

Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 11 sayfalık iddianame, Himmet Aktürk hakkında, "Cinsel amaçlı cebir ve tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, çocuğu beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası talep edildi.

Aktürk'ün yargılanması, mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından başlayacak.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir