Görüş Bildir
Haberler
29 Ekim Mesajında 'Ulemanın İzinden Gidin' Diyen Valiye Yanıt: 'Bu Millet Atatürk'ün İzinde, Bunu Kafana Sok!'

29 Ekim Mesajında 'Ulemanın İzinden Gidin' Diyen Valiye Yanıt: 'Bu Millet Atatürk'ün İzinde, Bunu Kafana Sok!'

Yalova Valisi Muammer Erol, 29 Ekim mesajında, gençlere 'din alimlerinden oluşan sınıf' anlamına gelen ulemanın izinden gitmeyi önerdi. Erol'a CHP'li Ali Mahir Başarır'dan sert tepki geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yalova Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezi'nde 29 Ekim konuşması yapan Yalova Valisi Erol, 'Ulemanın izinde gittiği müddetçe milletlerin dünü de yarını da güzel olmuştur, olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ulema, 'Müslüman ülkelerde eğitimli din alimlerinden oluşan sınıf' anlamına geliyor.

"Bunu lütfen o kafana sok!” 📹

Gençlere ulemanın izinden gitmesini öneren Erol'a CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tepki gösterdi.

Vali Muammer Erol'u kınayan Başarır, 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidenler bilimin, ilimin izinden gidenlerdir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzına almamak için, ‘ulemanın izinden gidenler’ diyerek söze başlayan Yalova Valisi'ni şiddetle kınıyorum. Yalova Valisi hangi yüzyılda kalmıştır. Bu ülkenin bir valisi, bu ülkenin kurtarıcısının adını ağzına almaktan imtina ediyorsa çok yazık. Sayın Vali, bu ülkenin dünü ve yarını aydınlıksa bunu Atatürk’e borçlusun” dedi.

Başarır, sözlerinin devamında, “Sayın Vali unutmasın ki bugün o koltukta oturuyorsa, bu ülkemizin kurtuluşunun ve kuruluşunun mimarı olan Atatürk sayesindedir' diyerek şöyle seslendi:

'Oturmuş olduğun, o koltuğun arkasındaki bizlere uygarlık yolu gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk resmini, göstermelik olarak düşünme. Ruhunda yaşat ki bu topluma, bu halka hizmet vermek adına inançlı ol. Halkımızın tek bir yol göstericisi vardır. O da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu millet ulemanın izinde değil, Atatürk’ün izindedir. Sayın Vali bu açıklamayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Yalova’da yapıyorsan, sen Yalova’ya yakışmıyorsun demektir. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk demek, aydınlık demek. Bunu lütfen o kafana sok!”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
24
8
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Tarihin çöplüğüne sırf gidiş bileti almaya niyeti olan varsa gider ulemanın izinden.

Halil Değerli

Bu millet çağdaş, demokratik hukuk devleti izinden; pozitif bilimler ve Atatürk'ün yolundan gitmediği sürece hiçbir yere varamaz.... .... 🤪🤪😡😡😠😠

Gizem Yenikler

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.