27 Yıllık Ömrünü Sanatta Devrim Yaratmaya Adayan Ressam Masaccio'nun Mucizelerle Bezeli Eseri: Vergi Parası

-
Abone ol

27 yıllık kısacık ömrüne inanılmaz eserler sığdırmış ve vizyonuyla erken Rönesans döneminde adeta devrim yaratmış bir ressam, Masaccio. Matta İncili’nde geçen bir hikâyeyi resmettiği "Vergi Parası" adlı freski ise yetenekli ressamın en büyük eseri...

Perspektifi, ışığı, insan ve doğa ilişkilerini başarıyla uygulayan Masaccio'nun İsa ve havarilerinin hayatını anlatan eserlerinde ilk defa gerçek hayatı yansıtan görüntülere yer verdiğini görürüz.

Rönesans sanatına ait ait bütün özellikleri barındırması bakımından ise "Vergi Parası” freski büyük önem taşıyor. Gelin, bu eşsiz sanat eserinin tüm detaylarını Sanatın Tarihi'nden öğrenelim.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
bykzlt

Giotto’dan sonra Masaccio ile sanatın tekrar öznellik kazandığını söylemişti leonardo. Çünkü ressamlar öncekilerin yapıtlarını kopya edermiş. Neyse, mucizevi şekilde parayı bul vergi vermenin sakıncası yok sezar'ın hakkı sezar'a de güzel masal.

bseozyrt

İnşallah profillerinde yüksek gerilim işareti olan profil fotoları RTE veya Osmanlı tugrası olan yobazlar bulmaz bu sayfayıda saçma sapan twitler okumayız.. Severek takip ettigim bir sayfa bu arkadaş son 2 aydır.

Görüş Bildir