267 Göçmen Yunanistan'dan Türkiye'ye Gönderildi

 > -

Türkiye'ye iade protokolü kapsamında gelen son göçmen grubu Edirne Geri Gönderme Merkezi'ne getirildi. Son iki günde Yunanistan tarafından gönderilen 267 göçmen Türkiye sınırlarına giriş yaptı.

Yunanistan'dan, Fas, Tunus ve Cezayir uyruklu kaçakların Türkiye'ye iadesi tamamlandı. 

İl Göç İdaresinden alınan bilgiye göre, Türkiye ve Yunanistan arasında 2001'de imzalanan ve 2002 yılında yürürlüğe giren "Suçla Özellikle Terörizm, Örgütlü Suçlar, Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı ve Yasadışı Göçle Mücadele İş Birliği Anlaşması" kapsamında, anlaşmanın 8. maddesinin uygulanmasına dair protokol çerçevesinde dünden itibaren Fas, Tunus ve Cezayir uyruklu göçmenler Türkiye'ye iade edilmeye başlanmıştı.

Yunanistan Mültecileri Türkiye'ye Geri Göndermeye Başladı - onedio.com
Yunanistan Mültecileri Türkiye'ye Geri Göndermeye Başladı - onedio.com

Dört grup halindeki iadede son grup, İpsala Sınır Kapısı'nda Yunan yetkililer tarafından Türk yetkililere teslim edildi, Göçmenler otobüslerle İpsala'dan Edirne'deki İl Göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'ne getirildi.

Son iki günde Yunanistan'dan Türkiye'ye 267 kaçak geri gönderildi.Göçmenler sınır dışı işlemleri tamamlanana kadar Geri Gönderme Merkezi'nde kalacak daha sonra ülkelerine gönderilecek. 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

TunusUyuşturucuYunanistan
Görüş Bildir