Görüş Bildir
Haberler
YKS
2022 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı mı? 2022 YKS Başvuruları Ne Zaman? YKS Ne Zaman Yapılacak?

2022 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı mı? 2022 YKS Başvuruları Ne Zaman? YKS Ne Zaman Yapılacak?

Yeni yıl yaklaşıyor. Üniversite adayları bir yandan YKS'ye hazırlanırken bir yandan da başvuru tarihlerini öğrenmeye çalışıyor. Bu nedenle de '2022 YKS başvuruları ne zaman, sınav hangi tarihte yapılacak?' sorusu yöneltiliyor. Peki, 2022 ÖSYM sınav takvimi açıklandı mı? 2022 YKS başvuruları ne zaman? YKS ne zaman yapılacak? İşte tüm soruların cevapları...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

2022 YKS başvuru ve sınav tarihleri son günlerin popüler konusu olarak dikkat çekiyor. ÖSYM tarafından organize edilen ve toplamda üç oturum olarak uygulanacak YKS'nin 2022 sınav tarihleri, bu yıl 12. sınıfta yer alan öğrenciler ve mezuna kalan adaylarca merak edilen konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, 2022 YKS ne zaman yapılacak?

2022 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı mı?

2022 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı mı?

2022 ÖSYM sınav takvimi henüz açıklanmış değil. Önümüzdeki günlerde tarihler hakkında bir duyuru yapılması bekleniyor. Geçen yıl sınav takvimi 18 Ocak tarihinde duyurulmuştu.

Konuya dair ÖSYM'den bir açıklama geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar sınava başvurabilirler.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.

YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzda belirtiler bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
5
4
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın