Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AA Gözünden 2014'e Damga Vuran Fotoğraflar

 > -

Anadolu Ajansı, 2014 yılına damga vuran 200 fotoğraflık seçki, yayınladı. Birbirinden özel karelerin yayınlandığı seçki yılı özetler nitelikteki karelerden oluşuyor.

AA editörleri tarafından hazırlanan ve 200 karenin yer aldığı seçkide Türkiye, Mısır, Suriye, Gazze, Hong Kong, ABD, İspanya, İtalya, Ukrayna gibi pek çok ülkeden 2014 dünya gündemine damga vurmuş, uluslararası medyada çokça yer almış fotoğraflar bulunuyor.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/432164--aa-201...

Manisa Soma'da maden ocağındaki yangının ardından kurtarma çalışmaları yapıldı. Madenden çıkarılan bir işçinin delik çorapları dikkat çekti. 14.5.2014 (Emin Mengüarslan - Anadolu Ajansı)

Van'ın Gürpınar ilçesi Kırkgeçit Mahallesi'nde çocuklar, günlük işlerde sıkça kullanılan atlarla eğleniyor. 3.11.2014 (Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı)

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde etkili olan sis, ilçeye 5 kilometre uzaklıktaki tarihi İshakpaşa Sarayı çevresinde güzel görüntüler oluşturdu. 20.11.2014 (Selahattin Kaçuru - Anadolu Ajansı)

Endonezya'nın batısında faaliyete geçen Sinabung yanardağında artan patlamalar nedeniyle binlerce kişi bölgeden tahliye edildi. 14.1.2014 (Kharisma Tarigan - Anadolu Ajansı)

Gazzeli çocuklar, Japonya'da 11 Mart 2011'de yaşanan deprem ve tsunami felaketini anmak amacıyla uçurtma uçurdu. 11.3.2014 (Mustafa Hassona - Anadolu Ajansı)

Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği ile Osmangazi Belediyesi, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) ''Kutlu Doğum Sema Töreni'' düzenlendi. Program kapsamında yaşları 6 ile 25 arasında değişen 70 kadın semazenin, 78 kadın mutriban eşliğinde yaptığı sema gösterisi, salonu dolduran ve sadece kadınlardan oluşan izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. 14.4.2014 (Ali Atmaca - Anadolu Ajansı)

Rusya yanlılarının eylemleriyle gündeme gelen Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk kentinde Ukrayna yanlıları Özgürlük Parkı'nda gösteri yaptı. 17.4.2014 (Burak Akbulut - Anadolu Ajansı)

Siyasi krizin yaşandığı Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti. 22.1.2014 (Burak Akbulut - Anadolu Ajansı)

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla havada yakıt ikmali yapıldıktan sonra gerçekleştirilen ve bu özelliğiyle tek olan akrobasi gösterisi yaptı. 5.1.2014 (Veli Gürgah - Anadolu Ajansı)

Ankara'da, Ergenekon ve Balyoz davaları kapsamında Silivri ve Hasdal cezaevlerinde bulunan "yurtseverlerin" tutukluluklarının sona erdirilmesi talebiyle, Meclis'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. 13.2.2014 (Sebahatdin Zeyrek - Anadolu Ajansı)

Endonezya'da, bitkilerin çeşitli kısımlarının; kök, yaprak, tohum ve çiçek özünden çıkarılmış boyalarla batik kıyafetler yapılıyor. 13.3.2014 (Agoes Rudianto - Anadolu Ajansı)

Mısır'da, Darbeyi Red ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi'nin çağrısı ile "ABD ve siyonistler bizi yönetemez" adı altında İskenderiye'de düzenlenen gösterilere polis müdahale etti. 6.3.2014 (İbrahim Ramadan - Anadolu Ajansı)

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı başkent Karakas''ın Chacao bölgesindeki protestolarda göstericiler polise taş, sopa ve molotofkokteyli atarken, güvenlik güçleri de tazyikli su ve gazla müdahale etti. 4.4.2014 (Cristian Hernandez - Anadolu Ajansı)

Yunanistan'ın Sakız Adası'nda İsa'nın Diriliş Gecesi'ni niteleyen Paskalya yortusu etkinliği kapsamında iki kilisenin cemaati arasında geleneksel olarak yapılan Roket Savaşı, bu yıl da ilginç görüntülere sahne oldu. 19.4.2014 (Cem Öksüz - Anadolu Ajansı)

Brezilya'da her yıl Temmuz ayında gerçekleştirilen Boa Vista Halk Festivali'nin tanıtımı, New York'taki Grand Central Tren İstasyonu'nda yapıldı. İstasyonun girişindeki sergi salonunda gerçekleştirilen tanıtımda, Brezilyalı dans gruplarının yaptığı renkli gösteri, izleyenlerden büyük ilgi gördü. 9.5.2014 (Cem Özdel - Anadolu Ajansı)

Karadeniz'de hayvancılıkla uğraşanlar, hava şartlarına bağlı olarak ekim, kasım aylarına kadar konaklayacakları yaylalara göç ediyor. Küçük ve büyükbaş hayvanlarla çoğunlukla yaya yapılan çileli yayla göçü, günlerce sürebiliyor. Besiciler, 40-50 kilometreyi bulan yayla yolunda zaman zaman hayvanlarıyla uygun yerlerde konaklıyor, bir süre dinlendikten sonra tekrar yola devam ediyor. 11.5.2014 (Fazıl Saraç - Anadolu Ajansı)

Endonezya'daki Bintan Adası'nda yapılan 2014 Bintan Triatlonu'nda 41 ülkeden 1400 atlet yarıştı. 17.5.2014 (Aura Bintang - Anadolu Ajansı)

Pakistan'da hava sıcaklığı 42 dereceye ulaşırken Lahor kentinde sıcaktan bunalan Pakistanlılar şehirdeki su kanalına girerek serinledi. 22.6.2014 (Rana Irfan Ali - Anadolu Ajansı)

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Myanmar Devlet Başkanı Thein Sein ile Berlin'de Başbakanlık binasında ortak basın toplantısı düzenledi. Merkel, konuğunun kulaklığını takmasına yardımcı oldu. 3.9.2014 (Neslihan Dogan - Anadolu Ajansı)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı. 1.12.2014 (Kayhan Özer - Anadolu Ajansı)

Pakistan'da 14 Ağustos'ta Başbakan Navaz Şerif'in istifası talebiyle başlayan hükümet karşıtı gösteriler bakanlık binaları ve parlamentonun yer aldığı kırmızı bölgede devam etti. Göstericiler zaman zaman polis ile çatıştı. 1.9.2014

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Halep'e bağlı Kobani'deki (Ayn el Arap) terör örgütü IŞİD mevzilerini bombaladı. Bölgeyi kaplayan ateş bulutu, Şanlıurfa Suruç'un sınıra yakın bölgelerinden de gözlendi. 30.10.2014 (Rauf Maltaş - Anadolu Ajansı)

"TEB BNP Paribas İstanbul Cup" Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası, Koza World of Sports Arena'da yapıldı. Final maçında, Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki rakibi İtalyan tenisçi Roberta Vinci (fotoğrafta) ile karşılaştı. 20.7.2014 (Berk Özkan - Anadolu Ajansı)

İsrail'in Gazze Şeridi'ne kara harekatı ile devam ettirdiği saldırılarda çoğunluğu çocuklardan oluşan yaralılar, tedavi edilmek üzere Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne getirildi. 18.7.2014 (Ezz Al-Zanoun - Anadolu Ajansı)

Irak'ın Musul kentindeki Sincar Dağı’nda mahsur kalan binlerce Yezidi, karadan oluşturulan güvenlik koridoruyla kurtarıldı. 8.8.2014 (Emrah Yorulmaz - Anadolu Ajansı)

Filistinliler, cuma namazlarını İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda harabeye dönen Eş-Şati Mülteci Kampı'ndaki El Suusi Camii'nde kıldı. 8.8.2014 (Ali Hasan - Anadolu Ajansı)

İsviçre'nin Zürih kentinde organize edilen 22. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 1500 metre final yarışında bazı sporcular dengesini kaybederek düştü. 17.8.2014 (Mustafa Yalçın - Anadolu Ajansı)

Endonezya'nın Central Java eyaletindeki, Sukabumi köyünde toplanan köylüler her yıl hasat mevsiminden sonra Tanrıya şükranlarını sunuyor. Yerel adıyla ''Seren Taun'' olarak bilinen festival için toplanan köylüler gelecek yılın da bereketli geçmesi için dua ediyor. 24.8.2014 (Kristian Hutapea - Anadolu Ajansı)

Dünya üzerinde Ebola virüsünün yol açtığı hastalığın en yaygın görüldüğü yerlerden biri olan Sierra Leone'deki Kenema kentinde, salgına yakalanmasına rağmen hayatta kalmayı başaran Rigiatu Kamara (sağda) ve kendisine destek olan eşi Baibai Kamara (solda) yaşadıklarını anlattı. 26.8.2014 (Mohammed Elshamy - Anadolu Ajansı)

Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Selvad köyünde Yahudi yerleşim birimleri ve ayrım duvarını protesto eden Filistinliler'e müdahale eden İsrail askerleri, 1 kişiyi gözaltına aldı. 12.9.2014 (Issam Rimawi - Anadolu Ajansı)

Liberya'nın başkenti Monrovia'daki Westpoint gecekondu bölgesinde Ebola'ya yakalandığından şüphelenen Mambodou Aliyu (35), evinde ölü bulundu. 15.10.2014 (Mohammed Elshamy - Anadolu Ajansı)

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "Spaskaya Başnya" Uluslararası Askeri Müzik Festivali sona erdi. Festivalin son gecesinde kapanış töreni gerçekleştirildi. Törende Rusya Devlet Başkanlığı Muhafız Alayı da yer aldı. 8.9.2014 (Sefa Karacan - Anadolu Ajansı)

Bosna Hersek'in Zenitsa kentindeki Raspotoçye kömür madeninde meydana gelen göçük nedeniyle mahsur kalan işçiler kurtarıldı. Yakınlarına kavuşan işçi aileleri, sevinç yaşadı. 5.9.2014 (Samir Yordamoviç - Anadolu Ajansı)

ABD'de başlayıp tüm dünyaya yayılan Color Sky 5K koşu festivalinin Türkiye'deki üçüncüsü İzmir'de düzenlendi. Katılımcıların renkli toz yağmuruna tutulduğu festivalde "renkli" görüntüler oluştu. 19.10.2014 (Ege Gürün - Anadolu Ajansı)

Pakistan'da kimi terziler, çok düşük metrekareli alanlarda çalışıyor. Başkent İslamabad'ın Aabpara bölgesinde bulunan çarşının içerisindeki bir pasajda yer alan yaklaşık 20 kadar terzi, altlı üstlü oluşturulan kamara tipi boşluklarda işlerini yapıyor. 24.10.2014 (Metin Aktas - Anadolu Ajansı)

Muharrem Ayı'nın gelmesiyle birlikte, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ile Ehl-i Beyt ve arkadaşlarının şehit edildiği Irak'ın Kerbela kentinde Muharrem ayı etkinlikleri yapıldı. 2.11.2014 (Stringer - Anadolu Ajansı)

İsrail saldırılarında büyük ölçüde zarar gören Şucaiyye Mahallesindeki evler, tadilatı tamamlanmadan kış yağmurlarına teslim oldu. Mahalle sakinleri, yağmur nedeniyle oluşan su birikintileri ve çamurlu yollardan geçerek günlük yaşamlarını sürdürdü. 3.11.2014 (Ashraf Amra - Anadolu Ajansı)

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Zeytun semtinde toplanan ve kendilerini ''darbe karşıtları'' olarak adlandıran grup, gösteri düzenledi. 6.11.2014 (Stringer - Anadolu Ajansı)

Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto etmek amacıyla Ramallah ile Kudüs arasındaki Kalendiya askeri kontrol noktasına doğru yürüyüşe geçen Filistinli gençlere, İsrail askerleri müdahale etti. Göstericiler, lastik yakarak karşılık verdi. 14.11.2014 (Issam Rimawi - Anadolu Ajansı)

İspanya'nın başkenti Madrid'de ayın önünden geçen uçak ile Noel için süslenen şehrin ışıkları hoş bir görüntü oluşturdu. 2.12.2014 (Evrim Aydın - Anadolu Ajansı)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jin-lice

ayrıca yezidi değil, ezidi

mustafaustun

aynı şey

mustafaustun

al bak yezidi yada ezidiler yazıyor

dyg.

Çoğu da içler acısı. esneyen çocuk hariç :)

omer-ersagun-guldamla

O uçak SoloTürk değil.

Görüş Bildir