Görüş Bildir
Haberler
20′li yaşlarda öğrenilen hayat dersleri

20′li yaşlarda öğrenilen hayat dersleri

uplifers .com
18.06.2014 - 09:55

20’li yaşlar genelde hayatta en çok hatanın yapıldığı yaşlar olarak düşünülür. Bu süreçte, hatalardan dersler alınıp önündeki süreçte ve ileriki yaşlarda hayattaki duruşu olarak nitelendirilebilecek adımlar atılır. Bu yüzden 20’li yaşlar, hayatın geri kalanını belirleyici önemli özellikler taşır.

Uplifers okuyucularına sunduğumuz liste, Thoughtcatalog.com’un yazarlarından Ryan O’Connell’ın, 20’li yaşlarda öğrendiklerinin mizahi bir dille bir araya getirilmiş hali.

Bu listeden kim neler çıkarır bilinmez ama listedeki eksikleri tamamlayabiliriz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

  • Kötü kalpli biriyle çıkıp sonradan iyi kalpli birine dönüşmesini bekleyemezsiniz.  Bu kişiler,  karakterleri itibariyle sevimsiz olmaya adamışlardır kendilerini. Arada bir sevimli ve şefkatli olmaları, karşılarındakileri kandırmak üzere planlanmış hareketlerdir ve boşuna ümitlenmenize sebep olur. En iyisi en başından uzak durmaktır.

  • Dedikodular gerçek: yaş ilerledikçe metabolizmanız yavaşlıyor. Eğer gençken beslendiğiniz şekilde beslenmeye devam ederseniz, bedeninizi kontrol altına alınamayacak bir kilo alma sürecine sokabilirsiniz. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye 20’lerde başlamak şart!

  • Eski arkadaşlarınızın çoğuyla ilişkiniz zayıflayacak. Bazılarıyla temasın kesilmesini normal karşılasanız da, bazılarının hayatınızdan çıkması mideye sert bir yumruk gibi gelebilir. 20’li yaşlarda arkadaşlıklar kaygan bir zeminde ilerler. Hem kişisel hem de profesyonel süreçlerde yaşanan değişimlerden ötürü arkadaşlıklar bu dönemde zor olabilir. Ama endişelenecek bir şey yok, hayatınızda olmasını istedikleriniz bir şekilde kalıyorlar.

  • Sizden başarılı olan herkesi kıskanabilirsiniz. Bu normal. Ama yaşadığınız kıskançlığı verimli bir şekilde kullanmakta fayda var. Kendi alanınızda başarı kazanarak siz de başkalarının size gıpta ile bakmasını sağlayabilirsiniz.

  • Aldığınız her kararı sorgulayacak ve hiç bir zaman doğru kararı verip vermediğinizden emin olamayacaksınız. Boşuna düşünmeyin...

Kaynak: http://www.uplifers.com/20li-yaslarda...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın