Görüş Bildir
Haberler
2,1 Milyon TL Harcandı: Eyüpsultan Belediyesi'nden 'Zaman Yolculuğu Projesi’

2,1 Milyon TL Harcandı: Eyüpsultan Belediyesi'nden 'Zaman Yolculuğu Projesi’

Batuhan
24.08.2020 - 12:24

Eyüpsultan Belediyesi, ‘Zaman Yolculuğu Projesi’ adı altında 2 milyon 115 bin TL harcadı. Projeyle, Eyüp Sultan olarak bilinen Ebu Eyyub el Ensari’nin ‘sanal gerçeklik’ ile canlandırılacağı belirtilirken projenin ihalesi de AKP’li Muhammed Talha Enis’e verildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Eyüpsultan Belediyesi, Eyüpsultan Zaman Yolculuğu Projesi adı altında dikkat çeken bir ihale düzenledi. Zaman yolculuğu projesi adı altında düzenlenen ihaleyle milyonlarca lira harcanırken Eyüp Sultan olarak bilinen Ebu Eyyub el Ensari’nin sanal gerçeklik teknolojisi ile canlandırılacağı belirtildi.

120 günde tamamlanması istendi

120 günde tamamlanması istendi

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’ne bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü, “Eyüpsultan Zaman Yolculuğu Projesi” için 10 Temmuz tarihinde bir ihale düzenledi. İhaleye sadece MTE Yapı Ticaret Anonim Şirketi katılırken, şirket 2 milyon 115 bin TL teklif vererek ihaleyi aldı. AKP’li belediye ile şirket arasında 14 Ağustos tarihinde sözleşme imzalanırken şirketin projeyi 120 gün içerisinde tamamlaması istendi.

Sanal gerçeklik teknolojisi kullanılacak

Sanal gerçeklik teknolojisi kullanılacak

Eyüpsultan Zaman Yolculuğu Projesi’nin ihale dosyasında ise yer alan bilgilere göre ise Eyüp Sultan olarak tanınan Ebu Eyyub el Ensari’nin Medine’den Yola çıkarak Şam’a uğraması ve oradan İstanbul önlerine gelerek İstanbul’u kuşatması bir sanal gerçeklik(VR) teknolojisi ile canlandırılacak.

Projenin Eyüpsultan ilçesinin tanıtımı amacıyla da hayata geçirileceği ve 17’nci yüzyılda Eyüpsultan’ın durumu ve cumhuriyet sonrasında Eyüpsultan ilçesinin durumunun üç boyutlu modelleme ile canlandırılarak gösterileceği belirtildi. Projede, üç boyutlu sanal gerçeklik gözlükleri, sanal gerçeklik uçuş simülatörleri ve görsel ekranlar da kullanılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
59
51
12
8
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Philedelphia deneyinin bütçesi daha düşüktü, o paraya merhumu diriltmeleri gerek. Proje kadar ihalede fantastik, tek şirketin katılmasına ihale denmez ki adr... Devamını Gör

Ancient Guy

Fatih Sultan Mehmet'in tablosunu alan Büyükşehir Belediyesi'ne israf diye vızıldayanlara bak, millette ne omurgalar var be.

Pepe

Kendin çal kendin oyna!