193 Bin Liraya Mâl Olmuştu: Yalova'daki Tuvaletin Mahvedilmesi 3 Gün Sürdü!

 > 
107PAYLAŞIM

Dünya Tuvalet Birliği tarafından Yalova'da yaptırılan ve cuma günü açılan 193 bin liralık tuvalet kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. 

1,5 kilometrelik Doğu Sahil Bandı girişinde yaptırılan modern tuvaletin açılışı, cuma günü Güney Kore İstanbul Başkonsolu Keewon Hong, Dünya Tuvalet Birliği (WTA) Genel Sekreteri Young Checl Kim ve Güney Koreli temsilcilerinin de katıldığı törenle yapıldı.

Türkiye-Güney Kore Yapımı Tuvalet Yalova'da Hizmete Girdi: 'İki Ülke İlişkilerine Katkı Sunacak' - onedio.com
Türkiye-Güney Kore Yapımı Tuvalet Yalova'da Hizmete Girdi: 'İki Ülke İlişkilerine Katkı Sunacak' - onedio.com

Güvenlik kameralarının kabloları kesildi, elektrik panosuna zarar verildi

Kadın-erkek ve engelli tuvaletleri olmak üzere 3 bölümden oluşan, 41 metrekare alana sahip 193 bin TL'lik tuvalet, aradan geçen 3 günde tahrip edildi. Kimliği belirsiz kişiler, önce tuvaleti gören güvenlik kameralarının kablolarını kesti, ardından tuvaletin kapı kolunu kırıp kapılara ve elektrik panosuna zarar verdi.

Belediye Başkanı Salman: "Biz güzelleştirmeye çalıştıkça birileri gelip mutlaka çomak sokuyor"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, daha önce tanıtım panoları, aydınlatma direkleri, tabelalar, çiçeklikler ve bankların tahrip edildiği bölgedeki vandalizmden tuvaletin de nasibini aldığını söyledi. Başkan Salman, bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Ne yapsak boş. Biz güzelleştirmeye çalıştıkça birileri gelip mutlaka çomak sokuyor. Ne yazık ki birilerinin yapmış olduğu açıklamalar ve yerinde olmayan eleştiriler de bu tarz eylemlere çanak tutuyor. Bizler her zaman yapıcı olan eleştiriye açık olduğumuzu belirtiyoruz. Ama görüyoruz ki bazılarının amacı üzüm yemek değil. Kardeş şehrimiz Suwon'un talebiyle WTA tarafından ilimizde hibe olarak yapılan bir hediyeye, her ne olursa zarar vermek kardeş şehrimize yapılmış büyük bir ayıptır."

"Eleştiri yaparken bile yapıcı olamadık"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman

Tuvalet üzerinden kamuoyunda bir algı oluşturulduğunu belirten Başkan Vefa Salman, şunları söyledi:

"O kadar kamuoyunun dikkati çeken bir olay oldu ki bu tuvalet meselesi, eleştiri yaparken bile yapıcı olamadık. Sonuç olarak bundan vazife çıkaran şehir magandaları bu bölgenin eski atıl haline dönmesi için ellerinden geleni yapıyor. Bölgenin güvenliği için sahil bandı üzerinde güvenlik kameraları bulunmakta. Bu işi yapanlar öncelikle kameraları tahrip ederek kabloları kesiyorlar. Yani bu işi bilinçli bir şekilde yapıyorlar. Önce kameralara sonra da tuvalete zarar veriyorlar. Ancak biz Doğu Sahil Bandı'nın eski haline dönmesine izin vermeyeceğiz. Kardeş şehrimizin hediyesine de halkımızın ortak malına da sonuna kadar sahip çıkacağız."

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir