Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

17 Yaşındaki Genç Kız, Müge Anlı'da Annesini Korumak İçin Babasını Öldürdüğünü Söyledi

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Yaklaşık olarak 12 yıldır ekranlarda olan ve cinayetten kaçırılmaya pek çok olayı aydınlatan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. Afyonkarahisar'da Abdullah Gazi A.'nın kaybolmasının ardından programa katılan Kıymet A., 10 gündür eşine ulaşamadığını belirtti. Arama çalışmaları sürerken, 17 yaşındaki kızları Gizem A., 14 Şubat 2019 tarihli programda babasının annesine silah çektiğini, araya girdiğini, babasını çıkan arbedede yanlışlıkla vurarak öldürdüğünü ve daha sonra cesedi annesiyle beraber tandırda yaktığını söyledi. Anne Kıymet A. ve kızları Gizem A. gözaltına alındı.

Abdullah Gazi A., 18 Ocak günü ortalıktan kayboldu. 10 gün sonra Kıymet A., polise kayıp ihbarında bulundu.

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde dini nikahlı eşiyle beraber yaşayan Abdullah Gazi A., 18 Ocak günü ortalıktan kayboldu. Kaybolmasından 10 gün sonra dini nikahlı eşi Kıymet A., polise kayıp ihbarında bulundu. Gelen ihbar üzerine soruşturma başlatan polis ekipleri, Abdullah Gazi A.'ya ait herhangi bir ize rastlamadı.

Abdullah Gazi A.'nın kardeşleri programa katılarak, Abdullah Gazi A.'nın kaybolmasının arkasında Kıymet A.'nın olduğunu öne sürdüler.

Müge Anlı, Kıymet A. ve kızları Gizem A.'yı programına davet etti.

Küçük kızları A.A. karakola giderek annesinin babasını öldürdüğünü ifade etti, anne Kıymet A., suçlamayı kabul etti.

Olayla alakalı sır perdeleri yavaş yavaş aralanırken, Kıymet ve Abdullah Gazi A.'nın 14 yaşındaki küçük kızları A.A. karakola giderek annesinin babasını öldürdüğünü ifade etti. 

Bunun üzerine programa katılmak için İstanbul'da olduğu belirlenen Kıymet A., İstanbul polis ekiplerince gözaltına alındı ve Abdullah Gazi A.'yı öldürdüğünü söyledi.

Kıymet A., verdiği ifadede Abdullah Gazi A.'yı öldürdüğünü, daha sonra cesedi arka bahçelerinde bulunan tandırda yaktığını belirtti. Bunun üzerine polis ekipleri, ev ve tandırda buldukları battaniye, koltuk parçaları, halı, örtü ve paketleri incelemek üzere Emniyet'e götürdü.

Gizem A., babasını kendisinin öldürdüğünü annesinin ise suçu üstlendiğini söyledi: "Araya girdiğimde silah patladı"

Soruşturma devam ederken Müge Anlı'ya konuşan 17 yaşındaki Gizem A., babasını kendisinin öldürdüğünü annesinin ise suçu üstlendiğini söyledi. Daha fazla dayanamayarak suçunu itiraf ettiğini belirten genç kız, "Babam sürekli cezaevine girip çıkıyordu, eve sevgililerini getiriyordu bizi de hiç kale almıyordu. Annemi sürekli testereyle dövüyordu biz 'Yapma' dediğimizde kardeşimle beni de dövüyordu. Olayın yaşandığı gün babam eve alkollü geldi. Annemin başına silah dayayarak senet imzalamasını istedi. Annem kabul etmeyince arbede çıktı. Araya girdim silah patladı ve babam yere yığıldı" dedi.

"Babam değil de annem ölseydi bize kimse bakmazdı"

Gizem A., daha önceleri babasının arkadaşının kendisine tacizde bulunduğunu, babasının ise şikayetçi olmamasını istediğini söyledi. Buna rağmen tek başına giderek şikayetçi olduğunu belirten Gizem A., kurtulmak için kardeşiyle beraber Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalmak istediklerini de belirtti. 

Yaşanan olaydan dolayı son derece pişman olduğunu söyleyen Gizem A., "Arkadaşlarımın babasıyla arası çok iyiydi. Ben de bazen gidip 'Babacığım nasılsın?' demek istiyordum ama hiçbir zaman sevgiyle bakmadı bize. Böyle olsun istemezdim. Kim babasını öldürmek ister ki? Babam değil de annem ölseydi bize kimse bakmazdı ama şimdi annem kardeşime bakabilir" dedi.

Adliyeye sevk edildiler.

Programdan sonra gözaltına alınan Gizem A., İstanbul'daki ilk sorgusunun ardından Afyonkarahisar'a sevk edildi. Kıymet A. ile kızı Gizem A., yapılan işlemlerin ardından sabah saatlerinde Çay Adliyesi'ne sevk edildi.

"Böyle olduğunu bilseydim işlemezdim"

Program sırasında her zaman adaletten yana olduğunu belirten Müge Anlı ise gözyaşlarına hakim olamadı. "Bilseydim böyle bir konuyu asla işlemezdim" diyen Müge Anlı, "Belki de yanlış bir tabir olacak ama böyle olduğunu bilseydim ben de saklardım. Ortaya çıkınca ben de ceza alırdım" diyerek genç kızın yaşadığı travmayı gözler önüne serdi.

Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Taytak da programa bağlanarak konu ile ilgileneceğini belirtti.

Kaynak: İHA, DHA 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onder-atar

Savcı anne ve kızın iddialarını araştırmadan, olayların anlattıkları şekilde gelişip gelişmediğine bakıp iddianamesini hazırlamadan kesin kanaat sahibi olmamak gerek. Nevin Yıldırım vakasını unutmadık. Unutmamak gerekir ki cinayetlerde ölen tarafın öldürenin ifadesini doğrulama ya da yalanlama şansı yoktur. Bu yüzden biz sadece öldüren tarafın anlattıklarını duyarız.

jey

cinayeti cocugun ustlendigini düsünuyorum ben tekrarlari izledim ve son itiraf bolumunu de kadinin hic cocugunu korur bir tarafi yok kosa kosa size birsey soylememiz lazim diyor. memlekette cocuk gidip annem öldürdü babami deyince oluyor bunlar ve muge anli neden polisi aramadin deyince kiz; annemi gotürurlerdi bize kim bakacak diyor?? kadin cocugu annesi haline getirmis ve kardesi ile duygu sömürüsü yapmis buyuk ihtimal bugune kadar susmasini adami cekmesini de cocuklara yuklemis ve cocuk kendini sorumlu hissediyor. sanirim sen cocuksun az ceza elirain, annemi öldürecekti dersin demis... yani ben o itirafi yapamazdim annem dilimi orda kopartirdi yaptirtmazdi bana itirafi. evet kurtulmak icin bazen ölür musun öldürür musun durumunda kaliyorsun ama o cocuga bunu yuklemek haksizlik.

arslanoglu

allah sabır bersin çok zor inş en az ceza verilir batsın böyle yaratıklar:(((

arslanoglu

e neden katılıyorsunuz programa ortaya çıkması için çıktı işte..

mlkyntmlr

onlar katılmadı. Adamın kardeşleri başvuru yaptı kardeşimiz kayıp eşinden şüpheleniyoruz diye. kızı annesini suçlamalarına dayanamayıp itiraf etti.

deryadrn

Çok kötü bir olay. Böyle babalara ses etmeyen annelere çok kızıyorum. Çocukların hayatının içine sçıyorsunuz el birliğiyle! Bu kız çocuğuna destek olunmazsa ömrü boyunca vicdanen cezalı gibi hisseder. Keşke demek kolay olsa da bize; keşke vurulduğunda polisi arasalarmış, çünkü tehdit faktörü ortadan kalkmış olmuş, e bi de kaza zaten! Yakma olayı bi tuhaf hissettirdi. Bilemiyorum...

Görüş Bildir