Görüş Bildir
Haberler
15 Tatil Ne Zaman Bitecek? Yarıyıl Tatili Uzatılacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Sömester Kaç Gün?

15 Tatil Ne Zaman Bitecek? Yarıyıl Tatili Uzatılacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Sömester Kaç Gün?

15 tatil ne zaman bitecek sorusu, tatilde son haftaya girilirken veli ve öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Yaklaşık 18 milyon öğrencinin 21 Ocak Cuma günü karnelerini alması ile başlayan 15 tatilde sona doğru gelinirken gözler  okulların ne zaman açılacağına çevrildi. '15 tatil uzatılacak mı'  sorusunun cevabı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'İki haftalık yarıyıl tatilinden sonra da aynı kararlılıkla yüz yüze eğitime devam edeceğiz.' açıklamasında bulundu. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek, okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili uzatıldı mı? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milyonlarca öğrencinin yarıyıl tatili devam ediyor. Geçtiğimiz hafta karne heyecanı yaşayan öğrenciler, özellikle pek çok  ilde kar yağışının da etkisini hissettirmesi ile tatillerinin keyfini kar ile birlikte çıkarıyor. Gerek soğuk havalar gerekse  pandemi sebebiyle ara tatilin uzayıp uzamayacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarıyıl tatili ile ilgili açıklamada bulundu. Peki, yarıyıl tatili uzayacak mı? 15 tatil (sömestr) ne zaman bitecek? İşte detaylar...

Sömestr Tatili Ne Zaman Bitecek?

Sömestr Tatili Ne Zaman Bitecek?
  • Yarıyıl tatilinin 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanmasının ardından öğrenci ve öğretmenler 7 Şubat Pazartesi günü yeniden okullarda olacak.

  • Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022'de yapacak. İkinci dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

Yarıyıl Tatili Uzatılacak mı?

Yarıyıl Tatili Uzatılacak mı?

İkinci dönemin başlangıç tarihi ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu açıklamalarda bulundu:

“İnşallah bu iki haftalık yarıyıl tatilinden sonra da aynı kararlıkla yüz yüze eğitime devam edeceğiz. En sık sorulan sorular, ‘Acaba tatil uzayacak mı?' Ben de o soruyu soranlara şöyle cevap vermek istiyorum.

Neden herhangi bir kapanma olacağı zaman ilk başlanılacak yerler okullardır? Neden kafeler, restoranlar, AVM'ler değildir? Bizler eğer 21'inci yüzyılda iddialı bir ülke olmak istiyorsak, bölgesinde ve dünyada üretimiyle toplumsal barışıyla, demokrasi kültürüyle örnek teşkil eden bir ülke olmak istiyorsak beşeri sermayemize sürekli yatırım yapmak zorundayız. Eğitimde fırsat eşitliğini sürekli yükseltmek zorundayız.” dedi.

Bu Haberde İlginizi Çekebilir!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın