100 Yıl Önce ABD Laboratuvarlarında Doğduğu ve Öldürüldüğü İddia Edilen İnsan-Şempanze Melezi: Humanzee!

-

Evrim teorisi konusundaki çalışmalar çok uzun zamandır yapılıyor. Sürüp giden deneyler ve çalışmalar arasında bilim adamlarının söyledikleri de insanı şaşırtmaya yetecek cinsten. Bu seferki iddialar ise gerçekten tüyler ürpertici...  Ünlü evrim psikologlarından Gordon Gallup'un iddialarını sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Ünlü evrim Psikolog Gordon Gallup, The Sun ile yaptığı röportajda akıllara durgunluk veren açıklamalarda bulundu.

Gallup'un iddialarına göre Florida'da Orange Park'taki bir laboratuvarda doğan insan-şempanze melezi, panikleyen doktorlar tarafından 100 yıl önce öldürüldü.

Gallup kişinin kendini tanımasını temel alan 'ayna testi' ile primatların da kendi yansımalarını algılayabildiklerini kanıtlamıştı.

Bu çalışmaları sonucunda da insan ve şempanze melezi anlamına gelen 'humanzee' terimini ortaya çıkarmıştı. Söylediklerine göre, eski üniversite profesörünün bu melez bebeğin eskiden çalıştığı bir araştırma tesisinde dünyaya geldiğini iddia etmişti. Aynı profesör 1930 yılında araştırma tesisinin Georgia'ya taşınmasından önce Yerkes'de de çalışmıştı.

'Konuyla ilgili ilk teşebbüsler 1920'li yıllarda, ilk primat araştırma merkezinin Florida, Orange Park'ta kurulmasıyla başladı.'

'Dişi bir şempanzeyi, insan spermi ile döllediler. Kimden olduğu belirtilmeyen spermlerle gebelik gerçekleşti ve doğum zamanında gerçekleşti. Ama günler veya haftalar içinde ahlaki ve etik kaygılar oluşmaya başladı. Sonucunda ise bebeğe ötanazi yapıldı.'

Gallup'un humanzee tanımı ise 1970'lerde Oliver adlı şempanzenin doğmasıyla bilinir hale geldi.

Oliver, arka ayaklarını kullanarak yürüyebiliyordu. Oliver'ın da insan ve şempanze melezi olduğuna dair iddialar ortaya atıldı, ama testler sonucu böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı.

Rus Biyolog Ilya Ivanov da 1920'li yıllarda insan spermi ile dişi şempanzeleri kullanarak güçlü Sovyet askerleri oluşturmaya çalışmıştı.

Ama başarısız olmuştu. Bir diğer bilinen örnek de 1967 yılında Çin'den gelmişti. İnsan melezine hamile kalan dişi primat, bilim adamlarının projeyi baskılar sonucu bırakmasıyla hayatını kaybetti.

Gallup insanların yalnızca şempanzelerle değil, diğer maymunlarla da melez ırklar ortaya çıkarabileceğini iddia etti.

'Hem paleontolojik, hem de biyokimyasal fosiller insanların, orangutan ve gorillerle üreyebileceğini gösteriyor.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

gitti maymuncuklar yobaz piçler duymasın bunları valla her türlü maymuna giderler zevkleri için

s.-ahmet-saygici

Yobazdan önce bu haberi yapana bulacaksın aklı fikri orada. maymunu karıştırmadıkları kalmıştı onuda karıştırdılar adam akıllı paylaşım beklenmez bu zihniyetten.

deen-tharkuho

Doğsaydı nasıl bir tür ortaya çıkardı? ya da doğum esnasında ölürdü ben şahsen gerçek olmadığını düşünüyorum 😲

ayna-efendi

insan ve maymun kromozom sayısı tutuyormu tamam genleri %90 dan fazla aynı ama kromozom sayısı da önemli insanda 23 23 eşleşerek 46 kromozom oluyor

hipergrafi

İnsanlar maymunlarlada üreyebiliyormuymuş? 😲 Olmaz öyle şey yahu! Laboratuvar desteği olmadan doğal yollarla böyle bir şey mümkün olsaydı ortalıkta bu kadar sapık insan varken, bu vakte kadar böyle melezlerden binlercesi çıkardı ortaya...

Gizli Kullanıcı

Bu mümkün olsaydı ortaya Aids diye bir sendrom yerine katır gibi bir ara form çıkardı.

lucinda-yumi-kane

Öyle bir şeyin yapılması yanlış zaten, korkudan anne karnında öldürülmesi çok doğal.

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBilimÇinhamile
Görüş Bildir