Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Yaşındaki Oğlunu Tutuklatarak Ona Unutamayacağı Bir Ders Veren Anne

-

Amerikalı Chiquita Hill, 10 yaşındaki oğlu Sean'ın sınıfta sürekli konuşup durduğunu, öğretmenine cevap verdiğini kısaca saygısız davrandığını öğrendiğinde öyle bir şey yaptı ki; ibret-i alem desek yeridir.

Kaynak: http://pulptastic.com/mom-stages-police-...

''Onu şaşırtacak bir şey yapmam gerektiğini biliyordum.'' diyen Chiquita Hill, oğlunun bu uygunsuz davranışlarının onun tüm hayatını etkileyeceğinden çok korkmuştu. Bu yüzden Columbus Polisi'nden yardım istedi, sonuçta polis memurları evi ziyaret edip ve önceden tasarlanan senaryoyu hayata geçirdiler.

Polis memurları eve geldiklerinde, yaramaz çocuğu böyle kelepçelediler.

Ardından ekip arabasına götürdüler.

Küçük yaramaz, bu senaryo sayesinde muhtemelen bir daha asla unutamayacağı bir ders aldı o gün .

''Fotoğraflar, durumun ciddiyetini gösteriyor.'' diyen annenin öfkesi ve oğlunun bir dahaki yaramazlığında nasıl bir ders verebileceği, bu sözleriyle daha da anlaşılır hale geliyor.

Sean, serbest kalıp eve döndüğünde, annesine bir daha asla yaramazlık yapmayacağına dair söz verdi.

Sean'ın tutuklanmasından önce, annesiyle onun nasıl kelepçeleneceğinin senaryosunu konuşan polis memurları, Sean'ın küçük kız kardeşiyle de görüştü.

Bu alışılmamış ders verme girişimi, sayısız eleştiri aldı. Columbus Polis Merkezi'nin müdür yardımcısı Lem Miller bile, polis memurlarının kendisinden habersiz gerçekleştirdiği bu operasyondan pek memnun olmadı.

Lem Miller; ''İyi bir şey yapma çabalarını çok iyi anlıyoruz fakat bizim işimiz, birilerini tutukluyor gibi yapmak değil.'' dedi.

Sean'ın öğretmeniyle iletişim halinde olan annesi, ondan tüm haberleri almaya devam ediyor.

Ona, doğru olanı büyümeden önce göstermek istedim çünkü bir gün gerçekten hapishaneyi boylamasını istemiyorum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayakli-gazete

Hiç bir gerçek annenin evladı için kötülük isteyeceğini düşünmüyorum.Yapılan uygulama travmatik gibi görünsede olağanüstü şartlar olağandışı önlemler gerektirir bazen. Bizlerde yaramazlık yaptığımızda "seni şimdi polise veririm" diye korkutulmaya çalışıldığımız olmuştur. Sonradan hayatı hapislerde geçip ya da sokak ortasında bir çete savaşında öleceğine şimdiden birşeylerin farkına varması daha faydalı. Neticede hayat adil değil hiçbir zaman.Türkçe'ye özgü bir deyişle bitirmek istiyorum. Bir musibet bin nasihattan iyidir!"

hic-iste

Sizce bu çocuğun yaramazlık yapmasını engelleyecek mi yoksa annesinin bir yalancı olduğunu düşünmesini mi sağlayacak? Şimdi anlamasa ile 2-3 yıl içinde böyle bir tutuklamanın gerçek olamayacağını idrak edecektir.

hukumran

bir öğretmen gözüyle yapılanı kesinlikle travmatik bir durum ve tasvip edilemez. ancak diğer yandan dersinizi engelşeyen ve diğer çocukların eğitim hakkını engelleyen bir çocukla evde başa çıkamayan hatta tahammül edemeyen annebabalar; otuz, yer yer kırk, istanbul şartlarında elli çocuk arasında öğretmen tarafından çocukların eğitilmesini beklerler. öğretmenlerin bu tip sorunlu çocuklara karşı hiçbir yaptırımı yokken daha çok eğitim beklersiniz. o yüzden tasvip etmesem de ibretlik bir durum. bize de benzeri gerek.

dellydolly

amerikada psikolog kalmadı herhalde.

Gizli Kullanıcı

Psikolog degil, Pedagog.

dellydolly

açıklamanla bizleri o kadar aydınlattın ki teşekkürler. sen olmasaydın ne yapardık? çocuk psikolojisi=pedagog bilmiyoruz sanki.

Gizli Kullanıcı

Rica ederim yardimci olabildiysem ne mutlu bana (gerci ben sadece senin icin yazmistim onu ama demek birkac kisiden olusan bir grubun ortak yorumumuymus ki, ''bizleri'' demissin) bu arada birsey daha var. Cocuk psikolojisine denmiyor pedagog diye.

dellydolly

çok iyi böyle devam et. sevimsiz şey. herkesi düzeltmekten Allah bilir arkadaşın da yoktur senin.

Gizli Kullanıcı

Sen de aynen boyle devam et, hatani duzelten kisilere kaba ol ki, dogrularinda bile dinleyenin kalmasin.

dellydolly

vaaay, bi de aforizma patlatayım dedin ha. sen şimdi bunda da bi yanlış bulursun. neyse. uğraşamayacağım artık ne yazarsan yaz.

Gizli Kullanıcı

aforizma? ben Jamais Vu yum yani hicbirsey yasanmadi, hayatimda varligin bile yok. Sen uzattin diye muhattab alip anlaman icin cevap yazdim ve sen hala kabaliga devam edip ''ugrasamayacagim'' yaziyorsun. Ugrastirdigimi bilseydim kemer takmazdim.

cbilgen13

Küçükken bizi de "polise verecem haaa!" diye korkuttukları olmuştu.. Bu korku sayesinde uyuşturucu satıcısı olmaktan son anda kurtuldum...

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriPolis
Görüş Bildir