Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Bir Kadının Vücudu ......... Olmalıdır" Cümlesindeki Tüm Sıfatlara Karşı Çıkıyoruz!

 > -

Artık erkekler tarafından bir kadının vücudunun nasıl olması gerektiğine dair tüm tanımlara, sıfatlara karşı çıkmamızın zamanıdır. Kadınların vücutlarına ilişkin her şey bizzat ve sadece o kadının kendisini ilgilendirir. Erkekler büyük memelerden, küçük memelerden, çıkık kalçalardan hoşlanıyor, kol kıllarını itici buluyor diye hiçbir kadın kendi memnuniyetinden ve sağlığından vazgeçmemelidir. Erkekler bir tek "boyu" konusunda bile deliler gibi takıntı yaparken kadınların vücutlarının her parçasını eleştirme hakkına sahip değiller.

1. Bir kadının vücudu kıvrımlı olmalıdır...

Öyle mi? Kim diyor bunu? Biz kadınların öyle bir takıntısı, arzusu yok. Erkekler kıvrımlı vücut seviyor diye kilo alalım, kilo verelim, pilates yapalım, bel egzersizleri yapalım ve kıvrımlı olalım. Bu laftan bıktık, kıvrımlıysak kıvrımlıyız, değilsek size ne?

2. Göğüs dediğin büyük/küçük/dik/sert/vs. olacak

Öyle mi? Peki şekli, meme ucunun durumu, rengi falan nasıl olacak? Hayır hepsini birden söyleyin de ona göre bir kere de halledip gelelim.

3. Kolları kıllı kızlar mı? Iyyy...

Sırtında, kaba etlerinde, boynunda yastık doldurmaya yetecek kadar kıl olan adamlar kızların kollarındaki kıllardan huylanıyor. Kızlar kol kıllarınızı almayın!

4. Kadının karnı düz olacak!

Emrin olur paşam, peki senin o tek başına 6 kilo çeken göbeğini ne yapacağız? Dolma gibi parmaklarını, sallanan memelerini ne yapacağız? Hadi bizim karnımız düz oldu, senden bir adonis görebilecek miyiz yoksa erkek dediğin göbekli mi olur?

5. "Popo kaldırıcı çorap gelmiştir"

Neden kalçalarımızı kaldırmak isteyelim? Brezilyalı poposunun ideal popo olduğuna karar veren kurul kimlerden oluşuyor? Neden kuru g.tlü erkeklerden Brezilyalı poposunun en iyisi olduğunu dinlemek zorunda kalıyoruz biz?

6. Altı tip kadın vücudu vardır.

Öyle mi, kim yapmış bu tespiti? Benim vücudum bunlardan hiçbirine uymuyorsa ne yapacağım? Ucube miyim ben, anormal miyim? Kaç tip erkek vücudu olduğunu bilen var mı? Yok. Peki neden her gün kaç tip kadın vücudu olduğunu dinlemeye ve çoğumuzun onlardan hiçbirine dahil olmadığımızı görmeye katlanıyoruz biz?

7. Kadın vücudu kaslı olmayacak!

Tabi ya kas bir tek erkekte var zaten, vücut geliştiren kadınlar iğrenç oluyor. Ama erkekler öyle mi? Değil tabi, onlar kaslı olunca mis gibi oluyorlar. Kas ve güzellik mümkün değil bir arada olmaz, neden? Çünkü beyimiz kaslı vücut sevmiyor da ondan.

8. Bence bunu alın basenlerinizi gizliyor...

Neden basenlerimizi gizlemek zorundayız? Ben hiç koca göbeğini, sarkık memelerini gizlemeye çalışan erkek görmedim. Erkeklerin göz zevki çok keskin ve çabuk tahriş oluyor da biz mi bilmiyoruz? Erkek vücudu zaten komple göz zevkimize hakaretken biz susuyoruz da, neden bizim basenlerimizi gizlememiz, örtmemiz gerekiyor?

9. Kadın dediğin kılsız olmalı.

Kol kıllarından bahsettim zaten ama kadının hiçbir yerinde kıl olmamalı. Koltuk altı, bacakları, kıçı, bikini bölgesi, kolları, uyluğu, yüzü... Hiçbir yerinde kıl olmamalı. E ama senin ensenden çıkmış kıl?

10. Kadın vücudu neden mükemmel olmak zorunda?

Neden kadınlar onlarca kozmetik malzemesini, yüzlerce losyonu, kremi, tüy dökücüyü kullanmak zorunda? Erkek vücudu ne kadar mükemmelse kadın vücudu da o kadar mükemmel, bunu erkeklerin gözüne daha hoş hale getirmek için neden saçma sapan uğraşlar içine giriyoruz? Bir yüz ağdasına bile katlanamayan erkekler neden kadınlardan komple ağda yaptırmasını bekliyor?

11. Kadın vücudu erkeklerin tartışma alanı değildir.

Kadın vücudu erkeklerin hakkında özgürce yorumlarda bulunabileceği bir alan değil. Kadının vücudu kadına ait ve onun rahat hissedeceği, özgür hissedeceği şeyler için bir alan. Erkekler beğenecek diye kollarını kazımak, komple ağda yaptırmak, pilates, aerobik peşinde koşmak zorunda değil. Kadın vücudu hakkında bir iki çift laf etmeden önce, erkeklerin kendi vücutlarına bakmalarını salık veririm.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adam223

ben spor yapiyorsam sevglimdende beklerim kizlar kasli erkek seviyorda erkekler kasli kiz sevmiyormu kiz dediyinde hafif baklava olucak ama ulkemizde spor yapan kadin yok anca bizden bekleyin sonrada kasli erkek guzel olur seksi olur lan siz kasli erkek seviyorsunuz biz fit kizmi sevmiyoruz biraz spor yapin

semihpak

Ben öyle istiyorum varmï mk zorluyosa sie

bartu-kavlak

Yaşadığın kötü deneyimlerden bayağı etkilenmişsin, her erkek kadınının mükemmel olmasını beklemez doğru kişiyi bul, böyle yazarak avellik yapmaktan başka birşey yapmıyorsun, insanın fıtratında olan birşeydir sevdiğin için güzel görünmeye çalışmak fedakarlık yapmak, eğer fedakarlık yapmıyorsan kusura bakma fakat seni kimse beğenmez, dış görünüşün iyi olmasa da iyi görünmeye çalışmak seni iyi kılar, bu her iki cins için de geçerlidir, herkesin zevki farklıdır açıkçası benim karşıma kıllı bir kadın çıksa atıma binip kaçarım tek derdin bu ise kıllı olmanı seven hasta ruhlu birisini bul

wtfmoruk

merve ç ilk kez haklı sanırım

eylul-koc

merve haklısın ama eksik olduğun tek nokta bir erkek çok harika bir vücut, şekilli kalçalar hatta tüysüz bir bedene sahip olsa da kadını eleştirmeye kalıplara sokmaya hakkı yoktur. Sadece erkelerin değil kadınlar da bunları birbiri üzerinden çok yapıyor yargılıyor hatta kadınlar bile kendilerini bu kalıplara sokarak binlerce parayı kozmetik ürünlere harcıyor istediği gibi değilde kendini zayıf gösteren kıyafeti seçiyor. Bunu bir tarafı suçlayarak yada eleştirerek yazmak yerine kadınlarda buna zorunlu olmadığımız güzelliğin bu kalıplarla belirlenemeyeceğini anlatsak, farkındalığı arttırmaya çalışsak zaten kadınlarda erkekelerin bu yargılarına karşı gelir ve sorun çözlür

Başlıklar

kadınlar
Görüş Bildir