Ziya Selçuk: 'Uzaktan Eğitim 31 Mayıs'a Kadar Devam Edecek, LGS Tarihini Erdoğan Açıklayacak'

 > 
33PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde okullardaki eğitime ara verilerek başlatılan uzaktan eğitim sürecinin takvimine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Selçuk, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime 31 Mayıs'a kadar devam edileceğini, LGS tarihini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitim modeli hakkında açıklamalarda bulundu. Selçuk uzaktan eğitimin uzatılacağını söyleyerek şöyle konuştu:

"Bilim Kurulu'nun tavsiyesi doğrultusunda uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar uzatılmasına karar verildi. Tüm çocuklarımız ve velilerimizden ricam uzaktan eğitime sıkıca tutunmaları. Bu süreçten geriye döndüğümüzde uzaktan eğitim elimizi rahatlatacak. Uzaktan eğitimdeki temel amacımız; çocuklarımızın eğitimden kopmamaları."

"LGS ile ilgili açıklama hafta başında"

Bakan Selçuk LGS ile ilgili açıklamanın ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hafta başında yapılacağını söyleyerek şöyle devam etti:

"EBA Akademik Destek Platformu'na son birkaç gün içinde kayıt olan 11 ve 12'nci sınıf öğrenci sayısı 1 milyona yaklaştı. LGS tarihiyle ilgili hafta başında yapılacak kabine toplantısı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız açıklama yapacak."

"Sınıf geçmede birinci dönem notları dikkate alınacak"

Selçuk sınıf geçme konusunda ise şu açıklamayı yaptı:

"Sınıf geçmeyle ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Öğrencilerimizi not ortalamaları kaç olursa olsun bir üst sınıfa geçecekler. Birinci dönemin notları geçerli. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesinler, zayıf not var ise herhangi bir şekilde sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler."

"Telafi eğitimi her yaş ve bölge için farklı olacak"

Sürecin normalleşmesinden sonra telafi eğitimleri hakkında da bilgi veren Selçuk, telafi eğitiminin her yaş grubu ve her bölge için ayrı ayrı planlandığını belirterek, uzaktan eğitimin telafi eğitimi olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın temas içerisinde olduğunu kaydeden Bakan Selçuk, sosyal izolasyonla ilgili yapılması gerekenlerin yapılacağını da kaydetti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir