Zaman Matbaasına Korsan Gazete Baskını

 > -

Zaman gazetesi matbaasına gelen polis ekipleri, Özgür Bugün ve Özgür Millet adı ile yayınlanan gazetelerinin burada basılıp basılmadığı yönünde inceleme başlattı.

İpek Koza Grubu gazetelerine kayyum atanması ardından, Bugün ve Millet gazeteleri Özgür Bugün ve Özgür Millet olarak basılmaya başlanmıştı.

İki gazetenin Zaman gazetesinin matbaasında basıldığı iddiaları üzerine savcılık Bakırköy Sulh Ceza Mahkemesine başvurdu.

Mahkemenin arama izni vermesinin ardından polis ekipleri akşam saatlerinde Zaman gazetesinin Yenibosna'da bulunan binasına geldi. Burada yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri gazetenin matbaasında Özgür Bugün ve Özgür Millet gazetelerinin basılıp basılmadığı yönünde arama yapmaya başladı.

Zaman Gazetesi muhabiri Yakup Çetin, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Polisin Zaman'a gelme nedeni Özgür Bugün'ün burada basıldığı iddiası. Bakırköy sulh cezadan karar çıkarmışlar" diye yazdı.

Kayyuma devredilen Bugün Gazetesi internet sitesinden haberi, 'Bugün ve Millet gazetelerini korsan basan Zaman'a suç üstü' şeklinde duyurdu.

Zaman'dan açıklama

Zaman'ın yaşananlarla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

Bazı yayın organlarında Zaman Gazetesi'nde arama yapıldığına dair asılsız haberler çıkması üzerine Gazetemiz Avukatı Ali Odabaşı'ndan açıklama geldi. Böyle bir kararın olmadığını belirten Odabaşı, 'Bugün gazetesinin kayyumları ve avukatlarının iddiası üzerine ekipler geldiler' dedi.

Kararın Zaman Gazetesi'yle alakalı olmadığının altını çizen Odabaşı, 'Ekipler, Marka kanunu uyarınca Bugün Gazetesi ve Kayyumları'nın talebiyle Bugün Gazetesi nüshalarının Feza Gazetecilik'te bulunduğu iddiası üzerine tesbit için geldiler.'açıklamasında bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir