Görüş Bildir
Haberler
Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? 1 Mart’ta Okullar Açılacak Mı?

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? 1 Mart’ta Okullar Açılacak Mı?

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle okullar kapatılmış durumda. Eğitim sadece EBA TV üzerinden online olarak yapılabiliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 Mart’ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Selçuk; “Okulları sadece fiziksel binalar olarak ya da sadece derslerin işlenip de hemen dışarı çıkıldığı bir ortam olarak elbette görmüyoruz. Okul bir hayat sahnesidir, bir yaşam alanıdır. Okulun, çocukların şahsiyetinin gelişmesinde, çocukların sosyalleşmesindeki etkisi asla yadsınamaz ve bu çerçevede de sağlık anlamında herhangi bir riske girmeksizin, sadece bilimin verileriyle hareket ederek, okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor” açıklamasında bulundu. Peki, okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim nasıl başlayacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz günlerde yapılan Kabine toplantısı sonrasında yüz yüze eğitim için 1 Mart tarihi işaret edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı da yüz yüze eğitimin detaylarını belirledi.

MEB’e göre; 1 Mart Pazartesi itibariyle okul öncesi, ilkokul, 8. ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacak.

1 Mart’ta yüz yüze eğitime geçecek öğrenciler, hafta iki gün okula gidecek ve yüz yüze eğitim yapacak. Diğer günlerde ise EBA TV üzerinden derslerini yapacak.

Ayrıca yüz yüze eğitim için karar velilere bırakılacak. İsteyen öğrenciler yüz yüze eğitime katılmayacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın