Yüz Verince Astarını İstiyoruz! Yurdum İnsanının Çıkarları Söz Konusu Olunca Her Şeyi Yapabileceğini Gösteren Paylaşım

-

Yapılan iyiliği kendi çıkarları için kullanmak, yüz verince astarını istemek, daha fazlası için hiç düşünmeden yanındaki insanları satmak... Yaşadığımız coğrafyanın gerçeği olan bu can sıkıcı detayları Twitter'dan Grlevic kendi yaşadığı olaylar üzerinden anlattı.

Kaynak: https://twitter.com/Grlevic

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selaminko

yazdıklarının yüzde 100 doğru olduğuna eminim. işyerinde yönetici sayılabilecek konumdayım. çevremde de bu şekilde arkadaşlarım var. çok net biliyorum ki işyerleri işçiye kötü davranan adamı yükseltiyor niye biliyor musunuz? çünkü işçi iyi adamı sallamıyor, kötü adamın karşısında ise ne denirse onu yapıyor. sonra o kötü adam yükseliyor bizim çalışanlar da memnuniyetsiz oluyor. e be aq adamı zamanında iyi adamı yükseltecek hamlelerde bulun. o adam yükselsin. iş yaşantınızda huzurlu zamanlar geçirin. ama yok illa kötü davranacaksın. tüm bunlara rağmen, yöneticilik vs umrumda değil. kendi düsturum anamla değil anılarımla hatırlanmaktır. herşeye rağmen haktan adaletten ayrılmamaktır. öldüğümde iyi adamdı be denilmesidir.

u18

Bir kez daha insanımızın okuduğunu anlayamadığını ispatlar nitelikte bir yazı olmuş. Hani bir filmde diyordu ya "parmak gökyüzünü gösterirken sadece parmağa bakanlar aptaldır"diye. Bu söz bizim insanımızı baştan sonra çok iyi özetliyor. Adam burada bizim toplumsal yapımızın kökünde, sosyal karakterimizde ağır bir sorun olduğundan bahsetmiş "bu insanlarda temel bir sorun var, kendileri bir imkandan yararlanamıyorlarsa başkasının yararlanmasına kesinlikle sevinmiyorlar" derken ancak yorumların %90'ı isçi sınıfının ne kadar g.t lalesi olup olmadığını tartışıyor.

u18

Bu örnekler sadece işçi sınıfında hatta iş hayatında değil bizim toplumun sosyal yaşamının içinde her noktada mevcut. Komşumuz-tanıdığımız yeni bir şey alır, bir şeyler başarır..seviniyor gibi yaparız ancak sevinmeyiz daha da kötüsü kıskanır ve hep kendimizin iyi şeylere layık olduğunu başkalarının ise layık olmadığını düşünür-savunuruz. Bu yüzden sürekli bir sınıf atlama yarışı ve amansız bir sidik yarışı içerisindeyiz. Bu yüzden en tepedekinden en alt sınıfındakine kadar herkes "nereden ne koparırsam kârdır" pragmatistliği ile üç günlük hayatını saçma sapan hırslarla yaşıyor.

aysn_aysn

Anlattıklarının ne kadarı doğrudur bilmem ama bence %100 doğrudur.Hak eden insanların hakkettikleri yere gelmemeleri için diğerleri elinden geleni yapıyor.Hep bir haset içindeler.Kandırma içindeler.Sen iyi olmaya çalışsanda seni zorla kötü olmaya iterler.İyilik yaparsın kötülük bulursun veya yapıcakken seni kündeye getirip seni işinden ederler.Yeni mezunlara tavsiyem olurda bu devirde iş bulabilirseniz.Kimseyle sıkı fıkı olupta herşeyinizi anlatmayın adım gibi eminin bunu aleyhinize kullanacaklardır.

atakan-turkoglu1

Sene 2002 askerden yeni geldim babam tekstil fabrikasında aşçılık yapıyordu benide makinacılık öğreneyim diye işe soktu iki tane patronumuz vardı biri çok iyi mütevazi işçiye arkadaşça yaklaşan diğeri ise çok sert bağırıp çağıran biriydi Size şu kadarını söyleyim iyi olan işçileri kontrole geldiğinde kimse ayağa bile kalkmıyor iplemiyordu utanmasalar kıça şaplak atacaklar o kadar laçka yani ama diğeri geldiğinde herkes hazırola geçiyordu kimsede çıt çıkmıyordu Yani burda arkadaşın yazdıkları kelimesi kelimesine doğru yalnız en büyük hataları işyerinin heryerine kamera koymamakta yapmışlar ben olsam koyarım kimsede iftara atamaz Bizim millete iyilik yaramaz Ayrıca yönetici olarak size bir tüyo vereyim bir işe personel olarak başlayıp yükselme imkanınız varsa ilk girdiğiniz günden itibaren herkesle belli bir mesafeniz olsun kimseyle yakın arkadaş olmayın sonradan siz terfi alıp arkadaşınız alamayınca nasıl olsa bizden deyip sözünüzü dinlemiyor ve laçka davranıyor

ercan-gundogdu

yahu bu milletin birbirini en zayıf anında düdükleme şerefsizliğine en güzel örnek yine felaket anında ortaya çıktı geçenlerde . zaten bu milletin %75'i şerefsiziliğiyle yaşıyor . geçenlerde kartalda yıkılan binadan kurtulanlar ve boşaltılan çevre binadaki insanlar kiralık ev aramaya başlamışlar olaydan sonra . tabii bunu fırsat bilen milliyetçi halkımız , 1200 - 1000 tl olan kiraları hemencecik 2000 tl yapmış . anlayın dürüstülüğümüzü , şerefimizi , insaniyetimizi !!!... bu halk gerçektende dünyanın en aptal , en şerefsizi olma yolunda hızla ilerliyor ve hatta oldu bile .

Görüş Bildir