Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YAŞ'ın Gündemi Rusya: Diyalog Kanalları Açık Tutulmalı

 > 
3PAYLAŞIM

Genelkurmay'dan YAŞ sonrası açıklama geldi: Komşumuz Rusya ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi.

Rusya ile krizin askeri boyutu görüşüldü

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'nda yapılan Yüksek Askerî Şûra toplantısı sonrası Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. 

Açıklamada, son dönemde Suriye sınırında yaşanan gelişmelerin ele alındığı belirtildi. Sınırda Rus uçağının düşürülmesi sonrası kriz yaşanan Rusya ile "diplomatik ve askerî diyalog kanallarının açık tutulması" gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, "İki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" denildi.

Bir yıl içinde iki kez yapılıyor

Yüksek Askeri Şura toplantıları, bir yıl içinde iki kez yapılıyor. Ağustos ayı toplantısında, ana gündemi terfiler oluşturuyor. YAŞ’ın kış toplantısı ise teamüller çerçevesinde Kasım ayı veya Aralık içinde yapılıyor.

Bugünkü toplantı; karargahtaki ‘çok gizli’ ibaresinin yer aldığı Mareşal Fevzi Çakmak Salonu’nda yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan YAŞ kararlarını üyelere verilen akşam yemeğinde onayladı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, YAŞ üyelerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen akşam yemeği öncesinde, kendisine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulûsi Akar ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından sunulan YAŞ kararlarını onayladı.

  • Ajanslar / Genelkurmay Başkanlığı

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir