Yoksulluk İçerisinde Büyüyen Çocuklara O Zamanlar Lüks Gelen Şeyleri Okuyunca Kendi Fakirliğiniz Aklınıza Gelecek!

239PAYLAŞIM

Yaz tam gelmeden çilek almak çok lükstü mesela...

Twitter'dan Victoria Barrett takipçilerine, küçükken evlerinde olmadığı için çok lüks gelen ama aslında sıradan olan şeyleri sormuş.

twitter.com

Sonra da kendininkileri saymış "Kağıt mendil, yara bandı, buzdolabı poşeti ve kağıt havlu."

twitter.com

Biz de sizler için Victoria'nın sorusuna verilen cevaplardan bazılarını türkçeleştirdik, buyurun fakirliğimizi hatırlayalım...

1. 👇

mobile.twitter.com

2. "Elektrik kesilirse diye aldığımız normal mum yerine kokulu mumlar."

mobile.twitter.com

3. 👇

mobile.twitter.com

4. "Doğru ayakkabılar. Çoğu sabah çalışabilen bir araba. Bir baba. Dişlerini fırçaladın mı ya da ödevini yaptın mı diye soran birisi. Bir ev. Benim üç oğlunu tek başına büyüten bir annem vardı."

mobile.twitter.com

5. "Üstüne denk gelen kıyafetler ve üşütmeyen ayakkabılar."

mobile.twitter.com

6. 👇

mobile.twitter.com

7. "Sıcaklık. Kendi evime taşındığım zaman ilk kışımda termostatı 80 dereceye getirdim. Faturam biraz kabarıktı ama olsun buna değerdi."

mobile.twitter.com

8. "Düzenli diş hekimi randevuları."

mobile.twitter.com

9. 👇

mobile.twitter.com

10. "Tek kullanımlık buzdolabı poşeti. Annem onları yıkayıp yıkayıp tekrar kullanırdı, delik açılana kadar. Yetişkin bir birey olana kadar normal zannediyordum."

twitter.com

11. "Marketten istediğini almak."

mobile.twitter.com

12. 👇

mobile.twitter.com

13. "Bu kutuyu açıp içerisinde dondurmadan başka her şeyi görmek kadar büyük bir hayal kırıklığı yoktur..."

twitter.com

Sizin de böyle anılarınız varsa, yorumlarda buluşalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
helenistik

Yaş pasta benim için sihirli iksirli bişey gibi kutsaldı ve lükstü çok hemde. Şimdi oğlum dolapta duran pastaya dokunmuyor bile.

serhan.silkin

Soba, sobalı odanın sıcaklığı.... Tuvalet genellikle dışarıda olurdu eskiden varoş diye tabir ettiğimiz bölgelerde. Sobalı odadan çıkıp kış soğuğunda tuvalete girip geri odaya girdiğinde gelen mutluluk ..... Birde sobada çay ısınıyorsa mis..... Özledim be

ozlem-ht

Belki sabah akşam çalışıp kimseye muhtaç etmiyorladı ama huzur, mutluluk ve sevgi yoktu. Açlık zor evet ama evde huzursuzluk olunca yediğin iki lokma burnundan gelirdi.herşeyimiz olmasaydı da ayrılmayan bir anne babamız olsaydı, yapılan kavgaları duymasaydık, belki aç uyurduk ama yorganın altında ağlayıp kavgalara şahit olmazdık.. Dağılıp giden aileden sonra sahip olunanlar bir süre sonra hiçe dönüşüyor..

elifsan

Hayat sana tadsız tecrübeler katmış. Umuyorum ki geri kalan yaşantın huzur ve mutlulukla geçer. Belki geçmişi unutmayacaksın ama hatırlatmayacak kadar güzel şeyler yaşa ..

lilaortanca

Marketten istediğini almak kısmını görünce bir duygulanmadım değil. Bir çikolata almak bile bizim için lükstü. Alınca öyle sevinirdim ki bitmesin diye ufak ufak yerdim. Şimdi aklıma bile gelmiyor. Demek ki o zamanlar bir çikolata bile değerliymiş.

bozcann

Simit, fırın ekmeği, biskuvi,çikolata, bayramlar harici ayakkabı ve elbiseyi saymıyorum bile :) Gerçi köyde hepsinin doğalını yiyorduk, kıymet bilememișiz

Görüş Bildir