YKS Ne Zaman Yapılacak? YKS Tarihinde Son Durum! YKS'nin Tarihi Değişti mi?

0PAYLAŞIM

Milyonlarca öğrencinin geleceğini oldukça ilgilendiren Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ile ilgili tarihler belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüs ile ilgili alınan normalleşme takvimi kararlarını açıklarken, YKS ile ilgili de bilgilendirme yaptı. İşte YKS ne zaman sorusunun cevabı…

2020 YKS Ne Zaman?

YKS'nin, korona virüs hayatımıza girdiği ve önlemlerden biri olarak okulların kapatıldığı dönemde ÖSYM tarafından yeni tarihi 25-26 Temmuz 2020 olarak ilan edilmişti.

2020 YKS Tekrar mı Değişti?

Öğrenciler ders çalıma planlarını bu tarihe göre düzenledi ve sınav hazırlıklarını sürdürdü. Ancak yeniden alınan karar sonrası YKS'nin tarihi yaklaşık 1 ay önceye alınmış oldu. Sınavın 27-28 Haziran 2020 tarihinde yapılacağı açıklandı. YKS ile ilgili bir değişiklik daha yapıldı. Daha önce 135 dakika olan sınav süresi, 30 dakika daha uzatıldı ve 165 dakikaya yükselmiş oldu. Daha önce 180 olan YKS baraj puanı ise 170’ye düşürüldü. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada sınava hazırlanan öğrencilerin 9., 10., 11. sınıf konularına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklarını söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir