Görüş Bildir
Haberler
Yine Kaynak Çin: Laboratuvardan Yayılan Brusella Bakterisi Binlerce Kişiye Bulaştı

etiket Yine Kaynak Çin: Laboratuvardan Yayılan Brusella Bakterisi Binlerce Kişiye Bulaştı

Çin'in Lanzhou kentinde ilk kez geçen yaz bir ilaç firmasının tesislerinden yayılan 'brusella' bakterisinin şu ana kadar 3 bin 245 kişiye bulaştığı belirlendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eurovews'in aktardığı habere göre, İnternet üzerinden yayın yapan haber sitesi Pengpai, ilk defa geçen yıl 24 Temmuz’da, brusella bakterisine karşı aşı üreten ilaç firmasının laboratuvar çalışmalarındaki ciddi ihmalkarlığının salgına yol açtığını yazdı.

Aşı üretimi sırasında, buhar emisyonlarının yanlış ve hatalı sterilizasyonu ve bunun rüzgarlarla atmosfere yayılması bakterinin yayılmasına yol açan nedenler arasında gösterildi.

Bakterinin yayılmayacağının garantisini vermişti

Bakterinin yayılmayacağının garantisini vermişti

Kaza ilk meydana geldiğinde ilaç firması yetkilileri, bakteri içeren atık gazların oluşturduğu aerosolün (bir katının veya bir sıvının gaz ortamı içerisinde dağılması) havada yalnızca sınırlı bir mesafe boyunca hareket edebileceği ve dozunun da düşük olduğu gerekçesiyle tehlikeli olmayacağı ve çok sayıda insana bulaşmayacağı güvencesini vermişti.

Mağdurlara tazminat ödenecek

Mağdurlara tazminat ödenecek

Bakterinin çok sayıda insana bulaşması üzerine Çinli şirket, 8 çalışanına ceza verdiğini açıklarken, mağdurlara tazminat ödeneceğini duyurdu.

Brusella hastalığı nedir, belirtileri neler?

Brusella hastalığı nedir, belirtileri neler?

Brusella hastalığı, insanlarda çiğ et ve pastörize edilmemiş süt içerebilen kontamine yiyecekler nedeniyle yayılabiliyor.

Brusella ayrıca, sığır, koyun, keçi, domuz, köpek gibi hayvanlardan insanlara bulaşabilen bir hastalık olarak biliniyor. Patojen bakteriler vücuda enfekte hayvanın eti, sütü, idrarı veya dışkısı ile doğrudan temas sonucu girebiliyor,

Hastalığın belirtileri arasında ateş, yorgunluk terleme, kas, eklemler ve veya karında ağrıları, iştah ve kilo kaybı ile öksürük ve baş ağrısı gösteriliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
237
24
21
11
9
7
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Çinliler doğum kontrol yöntemi için "Virüs ve Bakteri " kullanıyor galiba... .......

İkta Solork

Kardeş böyle parça parça olmuyor. Tek seferde çıkarın zombi virüsünü hallolsun bu mesele. Zaten hazirlikliyim ben.

Sinan

Tüm dünya ırkçı oldu Çin sayesinde.