Yine Kandırıldık! İnsanlar Dünyayı Gezdiğini Düşünürken Fotoğraflardaki Bulutların Aynı Olmasıyla Foyası Ortaya Çıkan Instagram Fenomeni

-

Fenomen Tupi Saravia, takipçilerinin fotoğraflarındaki benzerliği fark etmesiyle, düzenleme yaptığını kabul etti.

Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/tan...

Instagram'da 280,000'den fazla takipçisi bulunan @tupisaravia, fotoğraflarının arka planındaki bulutları düzenlediği fark edilince olay viral oldu.

Tupi Saravia, BuzzFeed'e yaptığı açıklamada kameranın tam olarak algılayamadığı bulutları belirginleştirmek için fotoğraf düzenleme uygulaması kullandığını söyledi.

Paylaşımlarının ekran görüntüleri diğer sosyal medya platformlarında da paylaşılınca, olay internette şaka malzemesi haline geldi.

Yazdığı mailde "Olayın bu kadar ileri gitmesine anlam veremiyorum. Fotoğraflarda bulutlar aşırı ışıklı olduğunda Quickshot isimli programı kullanarak düzenleme yapıyorum." dedi.

"Gariptir ki, bu gezi hesabı sahibi kişinin tüm fotoğraflarında bulutlar aynı."

Quickshot, ücretsiz ve hızlı kullanılabilen bir uygulama olup 'Sky Control' denen bir özelliğe sahip. Fenomen, bu özellik sayesinde, bulutları fotoğraflara koymuş.

"Fotoğraflarda kullandığım bulutlar daha çok hoşuma gitti." Uygulamada farklı seçenekler de olmasına rağmen, aynı bulut biçimini kullanmış.

View this post on Instagram

Ibiza vebé ✨ @kiwanoinsta ✨

A post shared by Tupi Saravia (@tupisaravia) on

Fenomen, zaten paylaşımlarında açık bir eşkilde düzenleme yapması hakkında dürüst olduğunu söyledi. Hatta, takipçilerinden birine de aynı uygulamayı önererek, fotoğraf düzenlemesine yardımcı olmuş.

"Takipçilerim her zaman bunun farkındaydılar çünkü hiçbir zaman bunu gizlemedim. Onlara her zaman kullandığım uygulamaları söylüyorum."

View this post on Instagram

No niego ni afirmo dormir con este sombrero 🌝

A post shared by Tupi Saravia (@tupisaravia) on

"Bulutların beni takip ettiği şakasını yapan ilk kişi de bendim zaten."

"Tüketicileri ve hava modellerini etkileyebiliyor."

JoshEdits

"Biz neden sosyal medyaya geliyoruz!? Tüm fotoğrafları sahte göstermek için mi!? Bunu yapan başka kullanıcıları da gösterebilirim, bir fotoğrafçı olarak buna katlanamıyorum!"

zone41

"Fenomenlerin dürüstlüğü..."

ScottMonty

"Bu beni gerçekten hayal kırıklığına uğratıyor. Onun sahip olduğu şeyi isteyen birçok insan var: Uydurma internet gerçekliği."

ItsMarkVentura

Saravia, gelen negatif yorumlara çok şaşırmış. "Olay neden bu kadar büyüdü bilmiyorum, bu konuda hiç yalan söylemedim. Yanlış bir şey yapmadım ve amacım hiçbir zaman bu olmadı."

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anksiyete.

Başlığını sikeyim dedim hilenin kralı var , yeşil perde falan akıyorlar yaptığın içeriğe bak ak .

spitdawords

Ne büyük dertler var amk görüyor musun

gizlikullanici.

işte kendi kabuğunun, kendi kemik kitlenin dışından bakılan bakış açısına gelince olaylar netleşiyor

onlythetruth61

editör iki tik daha fazla alacagim diye attigin basliga bak. baslikla icerigin alakasi yok. atini züken kovboy yazsaydin basliga oldu olacagi

orijinarius

gerçek haber sitelerine karşı bile onedioyu tercih etme sebebim başlıkların açık ve net olmasıydı. Başlık sanki kadın hiç gezmemiş gibi atılmış lütfen düzeltin ve siteden soğutmayın.

Görüş Bildir