Yılların Deneyimleri ile Hayat Okulunda Master Yapmış Yetişkinlerden Hayatının Baharında Olan Gençlere Tavsiyeler

6PAYLAŞIM

Kağıt kalem alıp not etmemiz gereken tavsiyeler...

1. "Bunu daha önce söylemiştim ama önemli. Size bir kişi bir şeyi yapamayacağınız söylüyorsa, bu onun o işi yapamadığı anlamına gelir, senin yapamayacağın değil."

2. "İnsanlara hayır demekte bir sorun yok. Hayatınızdaki hiç kimsenin sizi yapmak istemediğiniz veya rahatsız olduğunuz bir şeyi yapmaya zorlamasına izin vermeyin."

3. "Henüz bir tutkunuz yoksa yeni beceriler edinmeye çalışın. Tutkunuzu veya en azından iyi olduğunuz bir şeyi bulabilirsiniz."

4. "Birinin potansiyel olarak yakın arkadaşınız olma ölçüsü sadece sevdiğiniz bir çok şeyi beğenip beğenmediği değildir."

5. "Başarısızlık gayet normaldir."

6. "İmkanınız varsa ikinci dil öğrenin. Beyniniz için gerçekten iyi olacaktır ve gençken bu işi kavramak çok daha kolaydır."

7. "Araba sürmeye başladığınızda fizik yasalarının sizin için de geçerli olduğunun farkına varın. Yavaş sürün ve genel olarak dikkatli olun."

8. "Mümkünse, şimdi para biriktirmeye çalışın. Daha sonra kesinlikle kendinize teşekkür edeceksiniz."

9. "Bu dönemlerin hayatınızın en iyi yılları olduğunu söyleyenlere inanmayın. Sadece bu yaşlarınızın keyfini çıkarın. Ayrıca, hobileriniz ve tutkularınızdan utanmayın."

10. "Kendinizi garip durumlarda bulduğunuzda içgüdülerinize güvenmeyi öğrenin. Bir şey size yanlış geliyorsa, muhtemelen öyledir. Yanlış olduğunu hissettiğiniz bir şeye devam etmeyin."

11. "Tavsiye ücretsizdir. Ancak siz onlara karşı hep 'Biliyorum.' diye cevap verirseniz, muhtemelen problemlerinizi hiç çözemeyeceksiniz."

12. "Yemek yapmayı öğrenin. Paket servisinden çok daha ucuz ve genellikle daha hızlıdır."

13. "Bir hata yaptığınızda, üstlenin. Aptalca bir şey yaptığınızı kabul ettiğinizde, insanlar size yardım etmeye daha isteklidir. Bu okul, iş hayatı veya özel yaşamınız için de geçerlidir. Bir okul projesinde hata mı yaptınız? Öğretmeninizi arayın ve yardım isteyin. Açıkça iletişim kurarsanız, insanlar size her zaman yardım etmeye daha istekli olacaktır."

14. "Bir komşunuz veya bir öğrenci arkadaşınızla arkadaş olarak büyüdüğünüz için size bok gibi davranmaya başladıklarında, onlara sonsuz sadakatinizi borçlu olacağınız anlamına gelmez."

15. "Hoşlandığınız kişiyle konuşmaktan çekinmeyin. Eğer benim gibi endişeliyseniz, en azından yapmaya çalışın. Gençlik yıllarımda kızlarla konuşmaya bile çekinirdim. Lise yıllarıma geri dönüp bakınca ise yüzde yüz pişmanım."

16. "Herkes akıllıdır ama farklı alanlarda. Başarılı insanlarla başarılı olmayanlar arasındaki tek fark uygulama yöntemi ve adanmışlıktır."

17. "Ve son olarak, prezervatif almanız kasiyerlerin umurunda değil."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yıllarca Tecrübe Kazanarak Edindikleri Deneyimlerle 40'ı Deviren Kişilerden Hayat Dersi Niteliğinde 15 Tavsiye - onedio.com
Yıllarca Tecrübe Kazanarak Edindikleri Deneyimlerle 40'ı Deviren Kişilerden Hayat Dersi Niteliğinde 15 Tavsiye - onedio.com
Büyüyünce Parayı Daha İyi Kullanacak ve Ayakları Üzerinde Duracak Çocuklar Yetiştirmek İçin Önemli Tavsiyeler - onedio.com
Büyüyünce Parayı Daha İyi Kullanacak ve Ayakları Üzerinde Duracak Çocuklar Yetiştirmek İçin Önemli Tavsiyeler - onedio.com
Evlenmeyi Düşünen Çiftlere Kulaklarına Küpe Yapacakları Hatırı Sayılır Tavsiyeler Veren 13 Takipçimiz - onedio.com
Evlenmeyi Düşünen Çiftlere Kulaklarına Küpe Yapacakları Hatırı Sayılır Tavsiyeler Veren 13 Takipçimiz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ben sefayi destekliyorum artik emir barbi ozgul berker cok gicik

Görüş Bildir