YGS Sonuçlarının Etkisini Capslerle Harmanlayarak Mizahın Dibine Vurmuş 15 Paylaşım

-

Acısıyla tatlısıyla YGS capsleri de geldi. İyi eğlenceler :)

1. Yarın sabah ben

2. Benim canımın kıymeti yok

3. Umudumuz LYS

4. Uçacağım uçacağım

5. Aynen moruq

6. Asla söylemem diyenler beğensin

7. Çevir aç kapak

8. Mutlu son

9. Boğaziçi inş

10. Olur öyle hayat

11. LYS avuntumuz LYS

12. Sonuçlar gelmeye başlayınca

13. Ah be Jesse

14. Pacman gibi yer adamı ÖSYM

15. N'olcak 1 sene daha çalışırsın :)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karahuso

yazık, çocuklar ders çalışmaktan adam gibi espiri yapamaz olmuşlar..

elif-erkan1

Ben 8. sınıfım. Dün merak edip YGS sorularını çözdüm. Kimse kusura bakmasın ama Türkçe aşırı kolaymış, hepsini çözebildim. Bizim öğrenmediğimiz hiçbir şey yoktu orada, düşünün yani henüz 8. sınıfım ve ben bile tüm soruları çözdüm, üstelik 4 yanlışım çıktı. Onlar da tamamen okuma hatası. Matematiğe baktım, resmen üslü ve kareköklü sayılardan bir sürü soru vardı, bunlar 6. ve 8. sınıf konusu, nitekim matematiğin de yarısını çözdüm. Fen sorularına baktım, resmen şok geçirdim. Çoğu bizim işlediğimiz şeylerdi -tabiki işlemediklerimiz de vardı onlara bakmadım bile- ve resmen orada ''Hangi elementin sembolü yanlış gösterilmiştir?'' dye bir soru bile vardı. Cidden sorulara şok geçirdim.

sandshoesandroses

Sen o soruları çözerken stres değilsin ama.Onlar orada zamanla yarışıyorlar. 8. Sınıftan örnek verelim.Çıkmış TEOG sorularını rahat çözen öğrencilerin yarısından fazlası kendi TEOG sınavında batırır.Çünkü stres çok önemli bir etken.

elif-erkan1

Haklısınız. Ayrıca süre sıkıntısı var, bunu biliyorum. Gerçi ben de 40 dakika süre tutmuştum ama stres problemim yoktu. Normalde testlerde 5-10 dakikada çözebildiğim 20 soru, TEOG sınavında son dakika verilen kağıtlara dönüşmüştü. Bunu düşünmemiştim, uyarı için teşekkürler.

ahmet-ozteker

YGS'nin doğası o zaten, çoğu ortaokul müfredatında olan şeyler. Bakıp çözmeye çalışmış olman çok güzel, ama sınav 4 sene meslek lisesinde doğru düzgün fen matematik görmeyenlerin bile girdiği sınav. Yani insanlar her zamanki gibi abartır. Asıl mesele şurda, sen o zor problemleri çözebildin mi süreyle? Veya o geometrilerden kaç tanesini yapabildin? Kalan kısmı hedefi olan herkes yaptı çünkü.

ahmet-ozteker

Ha bir de, "bu ne böyle benim bile yaptığım soruları yapamamışlar" temalı yorumunu LYS'den sonra bir daha gözden geçir. Türev integral, atom fiziği sorularını gördükten sonra aynı yaklaşımda bulunacağını düşünmüyorum.

elif-erkan1

Öncelikle söylemek isterim ki benim yorumum ''Bu ne böyle benim bile yaptığım soruları yapamamışlar'' anlamına gelmiyor, ben o yorumu sınavı girenleri küçümsemek ya da onun gibi bir şey için yapmadım. Sadece YGS'nin daha zor olacağını düşünüyordum ve sorulara baktığımda 6. sınıftan dahi konu olması beni epey şaşırttı, bunu belirtmek istedim. Orada çoğu kez ''Sorulara şok geçirdim'' ifadesini kullanmışım zaten ama yanlış anlamış olabilirsiniz, saygı duyuyorum. Ayrıca türev integral, atom fiziği sorularını yapabiliyor olsaydım zaten lise denen şey olmazdı, ya da ben ortaokulda olmazdım. Kimseye benim yaptığım soruları yapamamışlar demedim, demem de. Ki benim şu anda üniversite okuyan bir ablam var, onun ve diğerlerinin girdiği sınav psikolojisini iyi biliyorum.

theravenwoman

7 yaşından beri sınava giriyor öğrenciler. sonra da sonov hor şoy doğol. kuzenim girdi bu sene. annesi hiç baskı yapmadık dese de "hayatının en önemli sınavı" benzeri şeyler söylenildikten "stres yapma her şey değil" denilmesi daha çok stres yaptırıyor öğrencilere, düşük alınca da karalara bağlıyorlar haliyle

portakalkabugu

Valla anam

Gizli Kullanıcı

#15 resimdeki adam milanin genc kalecisi degil mi :D

fatmaaergul

#5 deki adamın anlamı ne ya her yerde bu var anlamadım?

theravenwoman

akımdı galiba bir ara

kitapkokusu

bu resmin sadece 1/4ü aslında, önce zekice söylemler veriliyor, sonra bu arkadaşın altına saçma sapan şeyler yazılıyor işte.

Görüş Bildir