Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan ile Bakan Çağatay Kılıç'ın Tartışması Sosyal Medyanın Gündeminde

 > -

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'la Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan ile arasında 'rahatsızlık' diyaloğu kameralara yansıdı. Kaplan "Adam gelir dinler. Yusuf Kaplan konuşuyor, Abuzittinin birisi değil ki" demesi üzerine Kılıç, "Anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi" diyerek konferans salonundan ayrıldı.

DHA'da yer alan habere göre; Akif Çağatay Kılıç, bugün (2 Nisan 2017) Siirt’e gelerek çeşitli ziyaret ve açılışlara katıldı. Sabah helikopterle Kurtalan ilçesine giden Bakan Kılıç, burada muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle kahvaltıda buluştu.

'Tabii ki git abi. Ne işin var ya?'

Kılıç ve yanındakiler Kaplan'ın imza kampanyası çerçevesinde konferans verdiği salona girdi. Bu sırada kürsüde konuşma yapan Kaplan'ın yanına giden Kılıç, "Nasılsınız hocam, iyi misiniz?" diye sordu.

Kaplan "İyiyim, neredesin abi ya?" demesi üzerine Kılıç, "Öyle bir şey yaptın ki ben gideyim hemen ha.. Valla ben hemen çıkayım" dedi. Kaplan da "Tabii ki git abi. Ne işin var ya?" diye karşılık verince ortam tatsızlaştı.

Kılıç: 'Tamam ben anladım hocam'

Kısa süre duraksayan Kılıç, "Ne oldu, hayırdır ya?" diye soru sordu. Yazar Kaplan bunun üzerine, "Adam gelir dinler. Dolaşıyorsunuz, Yusuf Kaplan konuşuyor. Abuzittinin birisi değil ki. Adam 5 dakika dinler, 10 dakika dinler" dedi.

Bunun üzerine Kılıç, "Peki, tamam, ben anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi" diyerek konferans salonundan ayrıldı.

Yusuf Kaplan'a Twitter'dan eleştiride bulunanlar da oldu...

Haklı bulanlar da...

Twitter'daki tartışmalar üzerine Yusuf Kaplan Twitter hesabından bu paylaşımı yaptı👇

Ekşi Sözlük'te de konuyla ilgili farklı görüşte yorumlar olduğu görüldü

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir