Yeni Nesil Dilencilik mi? Sosyal Medya Üzerinden Eğitim İçin Para Talep Etmenin Gerekli Olup Olmadığı Üzerine Konuşalım!

-
Abone ol

Sağlık kadar eğitim de önemli mi?

Sosyal medyanın yadsınamayacak inanılmaz bir gücü var. Özellikle yardıma muhtaç insanların kolaylıkla başka insanlara ulaşabilecekleri bir alan.

Hasta olanlar ve tedavi ücretini karşılayamayanlar sosyal medyadan yardım talebinde bulunabiliyor ve bu talebe birçok yardımsever kullanıcı sessiz kalmayarak istenilen yardımı bir şekilde hızlıca yerine ulaştırıyor.

Tabii bu yardımların ne kadar doğru olduğu ayrı bir tartışma konusu. İnsanların iyi niyetlerini suistimal eden birçok yardım talebinde bulunan insanlar da oldu.

Sadece sağlık da değil, eğitimleri için burs talep eden ve yurt dışında herhangi bir okul kazanıp kayıt parası toplayan insanlar da oldu.

Belki hatırlarsınız Pace Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nü kazandığını söyleyen Asude Defne Özkan bağış kampanyası başlatmıştı ve bazı insanlar Özkan'ın yalan söylediğini ortaya çıkarmaya çalışmıştı.

Kandırılma konusu netlik kazanmadı fakat insanlar bu tarz eğitim bağışlarının gerekli olup olmadığı konusunda ikiye ayrılmıştı.

Kandırıldık mı? Amerika'da Sayılı Kişinin Kabul Edildiği Üniversiteyi Kazandığını İddia Eden ve Para Toplayan Asude Kafaları Karıştırdı - onedio.com
Kandırıldık mı? Amerika'da Sayılı Kişinin Kabul Edildiği Üniversiteyi Kazandığını İddia Eden ve Para Toplayan Asude Kafaları Karıştırdı - onedio.com

Şimdi de Cansu Bahadır isimli genç kadın New York Film Academy 2 yıllık Müzikal Tiyatro programına burslu olarak kabul edildiğini söyledi ve masrafları için bağış talep etti.

Tabii önceki tecrübelerden dolayı birçok insan bu talebe ya inanmadı ya da talebin gereksiz olduğunu düşündü.

@assburner31

Sağlık için talep edilen paraların sadece doğruluğunu teyit etme ihtiyacı hissederken; eğitim için bağış talebinde bulunulması gereklilik üzerinden tartışılmaya başlandı.

@mzfalcon

Dolandırıcı olup olmaması bir kenara dursun; hayallerini gerçekleştirmek için para talep etmesi hazıra konmacı bir yaklaşım mı? Bunun için yıllarca çalışıp o şekilde mi hayallerine ulaşması gerekiyor?

Bir de bu durum var tabii. Birçok insan da bu ekonomik şartlarda sağlık dışında talep edilen bağışların doğru olduğunu düşünmüyor. Bunu sosyal medya dilenciliği olarak adlandıran insanlar bile var.

@OrtMarx

Diğer yandan bazı insanlar da sağlık için tedavi masraflarını talep etmek kadar eğitim için de talep etmenin insanların hakları olduğunu söylüyor.

Siz bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz? Eğitim için bağış talep etmek gerekli mi yoksa gereksiz mi? Yorumlarda konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rude__boy_

Mk fakirlerden o kadar tiksiniyorum ki kendimde dahil. Sktiğimn malı paran yoksa verme mk ne edebiyat parçalıyorsun. Yok ben şöyle çalıştımda böyle emek verdimde bla bla. Senin üç kuruşunu istemiyor burdaki insanlar zaten

sevil-sahin1

tabiki eğitim içinde para toplanabilir hatta birinin artık bizim millete eğitimin ne kadar önemli olduğunu anlatması gerekir. bir kişi gider eğitim alır yurtdışında buraya gelir bin kişiyi eğitir.

aykut.bulut.10

Afedersin ama s*ktir git nerden senin doğal hakkın oluyor eğitimin için milletten it gibi para dilenmen?Harbiden adam doğru söylüyorr.Kendine para zor ayırıyor,kendi hayallerini gerçekleştiremiyor iken neden elin sıpasının hayalini gerçekleştirsin?Bal gibi de dilencilik hatta ve hatta köpek gibi dilenmek diyelim biz buna.

thewoman

biz yurt dışında okurken boşuna aç it gibi dolaşıp ek işte çalışmışız

rude__boy_

Evet sen bir malsın. Çocuklarında senin gibi mal olacak. Onlarada sömürülmeyi, kullanılmayı matah bişeymiş gibi anlatacaksın böylelikle nesilde nesilde köleler oluşacak

taylan-ozgur5

ben kyk ödedim salağım ben vergi ödedim salağım ben çok çalıştım salağım... şu zihniyetten kurtulamıycaz. sizin yaptığınız işi çaba harcamadan yada yardım alarak yapan insanlardan nefret etmeyin. sizi o kadar çabalamak, o kadar ödemek yada bazı insanlar için onu gerçekleştirmek için yardım istemek zorunda bırakan sistemden nefret edin. ''salak'' olmayın.

muhammed-gungor1

Sonunda Yunanistana dönelim yani sen zaten yapmıyorsun oda yapmasın kim yapacak

taylan-ozgur5

aynen vatandaşlar vergi ödemedi diye battı yunanistan :D

taylan-ozgur5

onlar alışveriş yaparken abi vergili mi vergisiz mi olsun diye soruyo bakkallar filan

muhammed-gungor1

Çalışmadan üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar Atatürk yıllarca eşek gibi çalışıp senin gibi açları doyurduğumuz için haksızız evet geri ödesin devlet yıllarca ödediğimiz hayvan gibi vergileri faizleriyle beraber

Görüş Bildir