Yeni Meryem Uzerli Olabilecek mi? Son İthal Oyuncumuz Alexandra Nikiforova

-

Yurt dışından gelip Türkiye'de oyunculuk yapan isimlerin yerli isimlerden daha fazla ilgi çektiği bir gerçek. Yarı Türk olmasına rağmen Meryem Uzerli bozuk Türkçesiyle Muhteşem Yüzyıl'da büyük bir çıkış yapmıştı. Şimdi yeni Meryem Uzerli olarak gösterilen bir isim var; Alexandra Nikiforova.

II. Mahmud dönemini ve padişahla bir Rus ajanı olarak saraya gelen Anna isimli genç bir hocanın aşkını anlatacak olan "Kalbimin Sultanı" dizisi fragmanlarıyla büyük ses getirdi.

Dizide başrolleri Ali Ersan Duru ve Rus oyuncu Alexandra Nikiforova paylaşıyor.

Ali Ersan Duru, son birkaç yıldır ekranlarda yıldızı parlayan bir isim.

Yeni Jönümüz Hayırlı Olsun: Ekranların Şahane Yakışıklısı Ali Ersan Duru - onedio.com
Yeni Jönümüz Hayırlı Olsun: Ekranların Şahane Yakışıklısı Ali Ersan Duru - onedio.com

O yüzden şimdi diğer başrol oyuncusuna mercek tutalım diyoruz.

Önümüzdeki aylarda adını sık sık duyacağımız Alexandra Nikiforova, 1993 Kırım doğumlu.

Ancak annesi de, babası da Rus.

Tiyatro oyuncusu teyzesinin izinden giderek 14 yaşında tiyatroya başlayan genç oyuncu Rusya'da birkaç yapımda rol almış.

Daha önce evlenip boşanan Alexandra, minik kızı Anna'yı tek başına büyütüyor.

"Kalbimin Sultanı" dizisinin yapım şirketi, başrol karakteri Anna için titiz araştırmalara girdiği sırada keşfedilerek Türkiye'ye gelmiş.

Bir yıldır Türkiye'de olan oyuncu, sadece 2.5 ay ders almasına rağmen dizide kendisini seslendirecek kadar hızlı Türkçe öğrenmiş.

Türk-Rus ortak yapımı olan dizide II. Mahmud döneminde saraya öğretmen olarak girse de aslında bir ajan olan Anna karakterine hayat verecek.

Kırım kökeni sebebiyle her zaman Türk kültürüne ilgi duyduğunu söyleyen Alexandra Nikiforova için şimdiden "yeni Meryem Uzerli" yakıştırmaları yapılıyor.

Bakalım Anna karakteri, Meyem Uzerli'nin canlandırdığı Hürrem Sultan'ınkine benzer bir etki bırakabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Alexandra Nikiforova'ya kariyerinde başarılar diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Padişahlı romantik komedi dizisi görmeden öldük demeyiz artık. Patron ve çıtır asistan aşkını farklı bir kulvara taşımaya çalışmışlar ama nıç olmamış. Kızın padişaha attığı tribin bini bir para 'Ben cariye değilim haremde kalmam', 'Köle değilim emir veremezsiniz' diye yükseldi durdu bölüm boyunca. Hürrem cadolozu bile iki şehzadeden sonra restleşmeye başlayabildi Hünkarla. Bir kişi de hatırlatmıyor safıma karşısındakinin padişah olduğunu, oracıkta kafasını uçursa kimseye hesap vermeyeceğini. Rusların Osmanlı'ya ahı vardı da günümüzde tutmayamı başladı nedir. Bütün padişahlarımız maymun oldu ellerinde.

beyzakenar

oyuncuda ithal ediyoruz harika

xwizard

Filmde Anna karakterine hayat verecek, yani yabancı birini canlandıracak kişi Türk mü olmalıydı?

beyzakenar

niye olmasın ki yıllar önce aslıhan gürbüz mesela azeri rolünü çok iyi yaptı yada vatanım sensinde yunan komutanı yada askerlerini yunanlar mı oynadı? Hayır. O zaman bir oyuncu her role girmeli bu ağızı yapabilmeli

Gizli Kullanıcı

O değil de II. Mahmut dönemi ne la? Hadi Kanuni'yi anladık, I. Ahmet'i falan da anladık ama bu olmamış.

yilmaz-onal

ne kadar abarttınız meryen üzerliyi

poncik_mine

olm bu ruslar geliyo ülkeye, yakışıklı erkek kalmıyo ülkede. gidin lan

Görüş Bildir