Yeni Akit Yazarı Şevki Yılmaz: '16 Nisan'ın Zaferle Çıkacağına Dair Hadis Var'

 > -

Referandum tarihi yaklaştıkça hemen her gün birbirinden ilginç iddialar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu eski milletvekili ve Yeni Akit gazetesi yazarı Şevki Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, Akit TV'de katıldığı programda “16 Nisan'ın zaferle çıkacağına dair Hadis-i Şerif var. 'Hayır' diyerek Allah’a verdiğiniz hizmetleri boşa çıkarıyorsunuz. Boşuna uğraşmayın” dedi.

Yılmaz'ın bu açıklaması sonrası sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi...

Konuşması sırasında ağlayan Şevki Yılmaz, "Türkiye'yi geriye götürmek isteyenler, ne hacları, ne umreleri, hayatları onları kurtaramaz." dedi. Yılmaz ayrıca "Hepiniz toplansanız da 'Hayır' çıkmayacak. 16 Nisan'ın zaferle çıkacağına dair Hadis-i Şerif var" ifadelerini kullandı.

İşte Yılmaz'ın tepki çeken o konuşması 👇

Yılmaz, referandumda 'Hayır' cephesinde yer alanlar için 'tarihten örnekler' de verdi:

"Fatih'in öz amcası Orhan Sultan rolünde bazı kardeşlerimiz. Fatih'i kıskandı, 2 bin askerle Bizans'ın safına geçti. Tıpkı Tayyip beyi kıskandıkları gibi. Yusuf aleyhisselamı kıskanan kardeşler gibi bunlar." 

Bununla da yetinmeyen Yılmaz konuşmasının devamında, "Türkiye gitti mi Beytullah gider. 16 Nisan'da 'Evet' demek Beytullah'ta Ebabil Kuşu olmak demek" diye konuştu.

Şevki Yılmaz'ın sözleri sosyal medyada da tepkiyle karşılandı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Recep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir