Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşadığınız Dünyayı Sorgulamanıza Neden Olacak, Teknoloji Hakkında Yapılmış 22 Efsane Tespit

 > -
Abone ol

Evet, illegal olsa da günümüzde LEGO download etmek mümkün.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/lukebailey/techn...

1. Günümüzde telefonda en sık sorulan soru "neredesin?" Fakat bu oldukça yeni bir soru çünkü eskiden birisiyle konuşabilmenin tek yolu onun nerede olduğunu bilmekten geçiyordu.

2. Yüzyıllar önce kitaplar tabletlerin yerini almıştı. Bugün ise tam tersi gerçekleşmekte.

3. Kısa bir süre önce "az sonra dönerim" tarzı mesajlar atıyorduk ama artık bu da bitti çünkü telefonu elimizden hiç bırakmıyoruz.

4. Elektronik sigara kullanmak bizleri teknolojiye bağımlı hale getiriyor.

5. Öğretmenler bize "her gittiğiniz yerde hesap makinesi kullanamazsanız" diyerek az acı çektirmedi... Fakat şimdi her yerde hesap makinesi kullanabilmekteyiz.

6. Eğer telefonunuzu yalnızca uyurken şarj ederseniz, telefonunuzun şarj durumu sizin enerji seviyenizi yansıtacaktır.

7. Eğer 3B bir yazıcınız varsa, illegal olarak lego download edebilirsiniz.

8. Günümüzde hayatında hiç disk görmemiş insanlar var fakat yine de evrensel 'kayıt etme' simgesi olarak disk kullanılıyor.

9. İnsanlık tarihinde uzun bir süre boyunca, ulaşım araçlarının otomatik engel sakınma sistemi vardı ve eğer uykuya yenik düşseniz bile sizi evinize kadar götürebiliyordu. Ve sonra insanlık atları kullanmaktan vazgeçti...

10. Yeni bir bilgisayar almadan önce araştırma yapmak için eski bilgisayarınızı kullanıyorsanız, ondan kendi mezarını kazmasını istiyorsunuz demektir.

11. Bir şişenin içinde USB cihazı bulmak, bir şişenin içinde not bulmanın modern hali olmuş durumda.

12. Televizyon reytinglerinin yarısından fazlasını uyumakta olan insanlar belirliyor.

13. Arkadaşlık siteleri evlilik oranlarını ciddi ölçüde arttırmış durumda. Yani bir anlamda bilgisayar algoritmaları insan soyunun devamını sağlıyor.

14. Bir gün gelecek ve siz de tıpkı günümüz yaşlı insanları gibi teknolojiden hiçbir şey anlamayacak bir konumda olacaksınız.

15. Yapay zekaların bilerek gerçek zekalarını saklamaları ve gizlice insanlardan bir kurtuluş yolu arıyor olmaları ihtimal dahilinde.

16. Otomatik düzeltmenin bizi düzelttiğinde daha çok biz otomatik düzeltmeyi düzeltiyoruz.

17. Eskiden eğer internet bağlıysa insanlar telefonlarını kullanamıyordu. Bugün ise, eğer internet bağlı değilse telefonumuzu kullanamıyoruz.

18. Eğer telefonunuzun ekranında doğru yerlere basarsanız birkaç dakika sonra kapınıza bir pizza gelebilir.

19. Artık herkes saati öğrenmek için telefonuna bakıyor. Yani bir anlamda cep saati çağına geri dönüyoruz.

20. Telefonunuz ile bir arkadaşınıza kaka emojisi gönderebilirsiniz ama italic (eğik) yazı yazamazsınız.

21. Büyük ihtimalle internet üzerinde iletişim kurduğumuz birçok insanın yanında yürüyüp geçmişizdir ama bunun hiç farkında olmamışızdır.

22. İnternete yüklenen hiçbir şey yok olmadığı için, bundan 15 yıl sonra internet sayfaları ölmüş kedilerin fotoğrafları ile dolup taşacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matrcomes

güzelmiş.

ege-ucak

internetten lego indirip evindeki 3d printerla bastırmak nitekim şu an için mümkün değil. malum legoların çok katı boyut standartlarına uyması gerekiyor ve şu anda aldığınız bir lego ile 50 yıl önce yapılan legonun ölçüleri birebir aynı olmak zorunda ancak 3d printerlarda kullanılan plastik bunu imkansız hale getiriyor. en ufak bir sıcaklık değişiminde eğilip bükülebilen legolar pek gerçekçi değil. ve olsa bile 3d printer kartuşu lego setinden daha pahalı.

colosus

6 - Ya batarya bozuksa

murat-kocabas

14. maddeye katılmıyorum çünkü bu yetişen nesil teknolojiyle yetişiyor 50 yaşınada gelsek teknoloji ile iç içe olacagız.Yaşlı insanlar şuan bu cihazlardan anlamıyor çünkü onların gençliginde televizyon bile yoktu.

aysheayshe

10-22 de ayyyyyy dedim:(

Görüş Bildir