Yaşadığı Apartmandan Gönderilmek İstenen Weasley Hukuk Savaşına Hazırlanıyor

 > 
240PAYLAŞIM

İstanbul’da bir apartmanda yaşayan Cansu Çakır, komşularıyla davalık oldu. Apartman sakinleri, Çakır’ın köpeği Weasley’in havlamasından rahatsız olup şikâyette bulundu. Çakır ve Weasley, kendilerini apartmandan tahliye ettirmek isteyen komşularının açtığı davaya hazırlanıyor.

Weasley'i birkaç gün önce bir Twitter paylaşımıyla tanımıştık.

Avukat Sanem Bahçekapılı, Twitter paylaşımında "Seninle adliyeye gidiyoruz aslanım. Hazır mısın savaşa?" demiş ve Weasley'in fotoğrafını paylaşmıştı. 👇

Olayların gelişimi şu şekilde: Cansu Çakır, geçtiğimiz yıl şubat ayında Nişantaşı'ndaki apartmana taşınıyor ve ev sahibinin de onayıyla 2 aylıkken Weasley'e bakmaya başlıyor.

Yaşadıklarını Hürriyet'ten Ece Çelik'e anlatan Çakır şunları söylüyor:

“Ev sahibim köpek bakmamın bir sorun olmayacağını, zaten başka bir komşumun daha köpeği olduğunu söyledi. Beş dairelik bir apartmanda oturuyorum. Temmuz ayında Weasley’i eve getirdim. Henüz iki aylıktı ve bebek olduğu için havlıyordu.

Alışabilmesi için yavaş yavaş onu evde yalnız bırakmaya başladım. Çünkü işe gitmek zorundaydım. Komşulardan bana hiç uyarı yapılmadan bir gün polis çağırdıklarını öğrendim. Evde olmadığım bir saatte polis geldi, zabıt tuttular. Daha sonra belediye kontrol etti. Onlar da köpeğin kimse için riskli bir durum oluşturmadığını söyledi. Ama komşular ben yokken Weasley’i tahrik edecek sesler çıkarıp kapımın önünden ‘Bakın havlıyor’ diye bana videolar göndermeye başladı."

Yaşanan sorunların üzerine Weasley 20 günlük eğitime gönderilmiş.

Çakır, havlamaları sona eren Weasley’den bu eğitimin ardından kimsenin şikâyetçi olmadığını söyledi.

Çakır daha sonra yaşananları şöyle anlattı:

“Weasley o kadar sakinleşti ki komşular, ‘Aa biz gönderdiniz sandık’ dedi. Ama daha sonra bir komşum beni arayarak ‘Köpeğin sesinden evde duramıyoruz’ dedi ama tüm gün evdeydim ve köpeğim hiç havlamamıştı. Ocak ayında bana mahkeme celbi ulaştı. Weasley’in tahliyesini istiyorlar. Ben çıkarsam diğer köpek sahibi arkadaşım da çıkmak zorunda kalacak. Ev sahibim ise bizden çok memnun, o sadece apartmanda huzurun sağlanmasını istiyor.”

Weasley ve Cansu Çakır, 3 Mart’ta hâkim karşısında olacak.

Çakır, bu süreçte hayvanseverlerden destek beklediğini de ifade ediyor. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir