Yargıtay ve E-Devlet'ten Yeni Hizmet: Yargıtay Dava Dosyalarınızı İnternetten Sorgulayabileceksiniz!

-

Yargıtay Dosya Sorgulama sistemi Yargıtay'ın web sitesinde artık aktif. Ayrıca e-Devlet üzerinden de hem Yargıtay'da yürütülen işlemleri takip edebiliyorsunuz. Peki Yargıtay Dosya Sorgulama nedir, nasıl yapılır? E-Devlet üzerinden davalarınızı nasıl göreceksiniz? Detaylar aşağıda.

Artık pek çok önemli hizmete internet üzerinden ulaşmak mümkün. Eskiden ilgili devlet biriminden alınan belgeler ve öğrenilen bilgiler artık bir tık uzağımızda.

Artık bir adliyeye gitmeden, internet üzerinden Yargıtay dosya sorgulama sistemi üzerinden Yargıtay Resmi Sitesi Dava dosya sorgulama ve e-Devlet Yargıtay dosya sorgulama hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Bu linkten ulaşabileceğiniz Yargıtay Dosya Sorgulama sayfasından gerekli bilgiler eksiksiz doldurularak ilgili dosya sorgulanabilir. Bu sayfada herhangi bir üyelik gerekmemektedir. Mahkemede olan dosyanızın güncel detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden de Yargıtay dosyalarınızı sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet'e giriş yapmanız gerekli, bunu e-Devlet şifrenizi PTT'den alıp giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Buradan e-hizmetler bölümünden "Dava Dosya Sorgulama" başlığından ilgili dava dosyasını görebilirsiniz.

E-Devlet Yargıtay Dava Dosya sorgulamak için de buradan erişeceğiniz siteden "Dava Dosya Sorgulama" butonu ile yine güncel davalarına erişebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir