Görüş Bildir
Haberler
Yargıda Koronavirüs Önlemleri: '60 Yaş Üstü Hâkim ve Savcılar İdari İzinli Sayılacak'

Yargıda Koronavirüs Önlemleri: '60 Yaş Üstü Hâkim ve Savcılar İdari İzinli Sayılacak'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına karşı aldıkları yeni önlemleri kamuoyu ile paylaştı. 60 yaş üstü hâkim ve savcıların idari izinli sayılacağını söyleyen Gül, cezaevlerinde şu ana kadar virüse rastlanmadığını da belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koronavirüs ile ilgili yargıda alınan önlemleri kamuoyu ile paylaşan Adalat Bakanı şunları kaydetti:

  • Hâkim ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) almış olduğu yeni öneri çerçevesinde bugün itibarıyla tüm adliyelerde acele işler hariç duruşmaları ertelemişlerdir.

  • Yeni dava açma icra takibi gibi talepleri UYAP üzerinden yapma imkanı vardır. Ertelenen duruşmalar UYAP üzerinden duyurulacak.

  • 60 yaş ve üzeri için izin müessesi hâkim ve savcılarımız için de yürürlüğe girmiştir. Avukatlar acil durumlarda cezaevlerinde kapalı görüş yapacak.

"Cezaevlerinde şu ana kadar virüs vakasına rastlanmadı"

"Cezaevlerinde şu ana kadar virüs vakasına rastlanmadı"
  • Cezaevlerindeki mektup ve kitaplar gibi unsurların da 24 saat bekletildikten sonra ilgililere teslim edilecektir.

  • Ceza ve infaz kurumlarına yeni girişlerde ön muayene ve kontrol yapılmaktadır. Bir hastalık belirtisi varsa giriş yapılmamakta sağlık kurumlarına gönderilmektedir. Cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların sağlığı devlete emanettir. Bu konuda büyük titizlik gösterilmesi hepimizin ortak beklentisidir. 

  • Hafta sonu noterlik hizmetleri yeni bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Bütün noterlerde 24 saat boyunca ilaçlama yapılmıştır.

  • Resmi kurumlar dışında hiçbir açıklamaya, belge adı altında hiçbir duyuruya itibar edilmemesini özellikle rica ediyoruz.

  • Sağlık Bakanlığı 'gizli belge' adı altında dolaşıma sokulan sözde belge hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma başlatılan sahte 'gizli belge'ye ilişkin detaylar 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
4
2
2
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Saffet Filiz

Bunlar katıksız mal, salaklar hallen virüsün öldürdüğü 60 yaş üstünü koruma uğraşında , virüsün yayılmasını engellemek gibi bir dertleri yok belli.

amansende

Bu virüs bu kadar akıllı mı sadece 60 yaş üstünde olan savcı ve hakimlere geliyor da benim ustamı teğet mi geçiyor ben anlamadım.