Yaptığı Kazada Kız Kardeşinin Ölümünü Instagram'dan Canlı Yayınlayan Genç Kadın Hapis Cezası Aldı

 > -

Geçtiğimiz yıl kullandığı araç içinde Instagram yayını yaparken trafik kazasına sebep olan ve yanında bulunan kız kardeşinin kaza sonrasında ölümü esnasında yayına devam edip, izleyicilerle konuşan Obdulia Sanchez'in mahkemesi sonuçlandı. Hakim 18 yaşındaki genç kadının 6 yıl 4 ay hapsine karar verdi...

Obdulia Sanchez geçtiğimiz Temmuz ayında, 14 yaşındaki kız kardeşi Jacqueline ve arkadaşı Manuela Seja'nın da içinde bulunduğu aracı kullanırken Instagram canlı yayını yapıyordu.

BuzzFeed'de yer alan habere göre ABD'nin California eyaletinde gerçekleşen kazada Obdulia Sanchez aracın kontrolünü kaybedince, yandaki demir tellere çarptı. Araç takla atarken 14 yaşındaki iki yolcu da arka camdan fırladı.

Jacqueline Sanchez kaza yerinde hayatını kaybederken, ablası Obdulia canlı yayını kapatmayıp kardeşinin ölümü sırasında konuşmaya ve kardeşinin öldüğünü söylemeye devam etti.

Obdulia'nın kazadan 90 dakika sonra kanında çıkan alkol seviyesi ise 106 promil olarak açıklandı.

Bu dehşet verici Instagram videosu hızla yayıldı ve California yerel haberlerinde yer aldı. Ocak ayında mahkemeye çıkan Sanchez araçla adam öldürme, alkollü araç kullanma ve bir çocuğun hayatını tehlikeye atma suçlarından yargılanıyordu. 

Olaydan sonraki Ağustos ayında, kardeşini öldürmekle suçlanan kız 'cenaze masraflarını karşılamak' için yardım toplama amaçlı bir Instagram canlı yayını daha yaptı.

Instagram'da 5000'den fazla takipçisi olan genç kadın gelen tepkilere şöyle cevap verdi; 

"O videoyu yaptım çünkü 5000'den fazla takipçim var. Kız kardeşimin doğru düzgün bir cenazesi olması için tek yol buydu. Kız kardeşimi asla öyle kullanmazdım. Ama halktan para yardımı yapmalarını bekledim benim ailem zengin değil."

Obdulia Sanchez'e devlet tarafından temin edilen avukat Ramnik Samrao, savunmasında genç kadının travmalı bir geçmişi olduğunu, cinsel istismara uğradığını, dövüldüğünü, alkol ve uyuşturucu kullanmaya zorlandığını öne sürdü.

Avukatı, yine aynı sebeplerden ve suçlunun genç olması dolayısıyla erken tahliye için şartları zorlayacaklarını da ifade etti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriInstagramUyuşturucutahliye
Görüş Bildir