Yapılan Zamma 'İnsani Değil' Diyen Bahçeli 'Askıda Ekmek' Projesi Başlattı

 > 
131PAYLAŞIM

Ekmek fiyatlarına gelen zamma MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "insani ve vicdani boyutta değil" diyerek tepki gösterdi. Bahçeli ayrıca "askıda ekmek" projesi başlatacaklarını duyurdu. 

Ekmek fiyatları 25 kuruş zamlanarak 1.50 TL'ye yükselmişti

Sessiz Sedasız 'Güncelleme' Yapıldı: İstanbul'da Ekmeğe 25 Kuruşluk Zam - onedio.com
Sessiz Sedasız 'Güncelleme' Yapıldı: İstanbul'da Ekmeğe 25 Kuruşluk Zam - onedio.com

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde, gazetecilerin ekmek fiyatlarındaki artışa ilişkin sorusu üzerine konunun dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Yüzde 15'lik ekmek zammının insani ve vicdani olmadığını ifaden eden Bahçeli Ankara'da, özellikle de Çankaya'dan başlamak üzere "Askıda Ekmek Projesi"ni hayata geçireceklerini belirtti. Bahçeli, şöyle konuştu:

"Böylelikle kültürümüzün dayanışma dinamikleri hayata geçirilmeli"

"Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?' diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki inancımız 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.' esasına dayanmaktadır."

Bahçeli, "Talimat verdiniz mi?" sorusunu da "Gerekli talimatları veriyoruz. Çalışmaları ve girişimleri başlatıyoruz." şeklinde yanıtladı.

Projeye ilk katılım MHP Ankara İl Başkanı Baştuğ'dan

Bahçeli’nin açıklamasından sonra MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, bir fırından ekmek alarak kampanyaya başladı. Baştuğ, “Sayın Genel Başkanımızın başlatmış olduğu ‘askıda ekmek projesi’  kapsamında bugün bu fırınımızda 100 ekmeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alması için askıya asıyoruz” dedi.

MHP’lilerin fırınlara giderek askıya ekmek asacaklarını kaydeden Baştuğ, “Ankara’da her bir ülküdaşımız fırınlara uğrayıp askıya ekmek asacaklardır. Bu çalışmamız bugünlük değildir, devam edip gidecektir. Vatandaşlarımızın da bu çağrıya kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin "askıda ekmek" projesi sosyal medyanın da gündeminde...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir