Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yansıttığı Görüntülerle İnsanı Dumura Uğratan Esrarengiz Opal Taşına Ait 10 Fotoğraf

 > 
478PAYLAŞIM

Opal, Sanskritçe'de kıymetli taş anlamına gelmekte olan "Upala" sözcüğünden gelmektedir.. Yer altında sürekli hareket halinde olan sıcak suların, kayaların oluşturduğu boşluklara çökmesi ve yerleşmesi sebebi ile oluşur. Etrafındaki kayalardan mineral emerek gelişimini sürdürür. Bu sebebiyle ismi "ıslak kuvars" olarak ta anılmaktadır. Güneş ışınlarının ısısını emerek bünyesinde tutabilir. Avucunuza aldığınızda vücut ısınız ile renk değiştirebilen nadir taşlar arasındadır. İçerisinde gökkuşağı renklerinin tamamını taşırlar. Fakat bu renkler sıralı değil, karışık haldedir. 

Ne var ki galerimizde, bilinen örneklerden çok farklı bir opal var. Etiyopya'da bir İngiliz turist tarafından bulunmuş. Taş için farklı demek yeterli olur mu, bilinmez... Ama yansıttığı görüntü ile insanı resmen dumura uğratıyor. Çünkü ışığa tutulduğunda, adeta okyanus tabanını andıran görüntüler yansıtıyor. Sözü daha fazla uzatmadan, işte o fotoğraflar...

Kaynak: http://twistedsifter.com/2013/09/ocean-i...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mazandarani-ferria

Bir acı gerçeği daha yansıtıyor ... İngilizlerin istilasındaki zavallı Etiyopya ve sömürülen yeraltı zenginlikleri, o insanların haklarının gaspedilişini yansıtıyor. Beyaz adam ırkı ile nereye medeniyet ve barış götürmeye kalkışsa orada zulüm vahşet ve gasp zinciri başlıyor. Bana bu taşın yansıttığı güzellikler görünemedi malesef. O taş gerçek sahibinin ellerinde olmalıydıki o ruhu yaşatabilsin özgürce. Gaspedilmiş hiçbir canlının hakkı güzel değildir

Gizli Kullanıcı

Fotograf makinasi ile ayni mantikta sanirim ama tek tasin farkli goruntuler vermesi ilginc. O goruntuleri tekrar vermesi icin bir nevi hafizaya da sahip olmasi gerekir.

streetkedisi

Muhteşem görünüyor..Bizden daha fazla yaşamışlığı var aslına bakarsanız ve üzerinde tüm bu yaşanmışlıkların enerjisi var.

ellen

harika..

neco1905

zamanında knightta da iyi para ediyodu opal taşı

Görüş Bildir