Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yanmış Kadın Cinayetinde 3 Gözaltı

Anasayfa > Gündem

Manisa’nın Akhisar İlçesi'ndeki zeytinliklerde bulunan yanmış kadın cesedine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı. Diri diri yakıldığı ortaya çıkan kadının, İzmir'deki ailesinin yanından erkek arkadaşının yanına kaçan 20 yaşındaki sağır ve dilsiz E.G. olduğu tahmin ediliyor. Bu arada şüphelilerin evlerinde yapılan incelemede ikinci bir cinayetin izlerine daha ulaşıldı. Arama çalışmaları sonucunda da toprağa gömülü halde geriye kemikleri kalmış ikinci bir ceset daha bulundu. Şüphelilerin sağır ve dilsiz olması nedeniyle ifadelerinin alınması için özel bir ekip görevlendirildi.

Akhisar'da yakılmış halde bulunan kadın cesediyle ilgili yürütülen soruşturmada görev alan Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cesedin büyük ölçüde yanmış olması nedeniyle henüz ölen kadının kimliğinin belirlenememiş olmasına rağmen şüphelilerin izine ulaştı.Olayı aydınlatmak için araştırmalarını yapılan kayıp başvuruları üzerinden yürüten polis, İzmir'den sağır ve dilsiz 20 yaşındaki E.G. için yapılan başvuru üzerinden hem şüphelilere hem de cinayete ilişkin bazı bulgulara ulaştı.

Şüpheliler de sağır ve dilsiz

İzmir'de yaşadığı ailesinin yanından habersizce ayrılarak, işitme engeliler okulundan tanıştığı ve Akhisar'da yaşayan erkek arkadaşının yanına gittiği bilinen E.G. hakkında, ailesinin ikinci kez kayıp başvurusunda bulunduğu bilgisine ulaşan polis, bunun üzerine kimlikleri açıklanmayan, üçü de sağır ve dilsiz erkek arkadaşı, annesi ve kız kardeşini gözaltına aldı.

Evde yapılan incelemede ikinci bir cinayet şüphesi doğdu

Akşam saatlerinde şüpheliler önce cesedin bulunduğu yere ardından evlerine götürüldü. Şüphelilerin evlerinde Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler inceleme yaptı. Zanlıların sorgusu sürerken yaşanan bir gelişme ekipleri tekrar harekete geçirdi. Aynı bölgede ikinci bir ceset olduğu bilgisini edilen ekipler, arama çalışması başlattı. İlk cesedin bulunduğu barakaya 100 metre mesafedeki bir tarlada geriye kemikleri kalmış gömülü bir ceset bulundu. Kemikler bulunduğu yerden alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İlk cesedin Seferihisar'da kaybolan sağır ve dilsiz bir kadına ait olduğunun sanıldığı, ikinci cesedin ise 2013 yılı Aralık ayından beri kendisinden haber alınamayan yine engelli bir erkeğe ait olduğunun tahmin edildiği, DNA sonuçlarına göre isimlerin kesinlik kazanacağı belirtildi.

Şüphelilerin sağır ve dilsiz olması nedeniyle ifadelerinin alınması için özel bir ekip görev alıyor. Şüphelilerin kimlikleriyle ilgili şu an için bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili gözaltına alınan kadının oğlunun da arandığı öğrenildi.

DHA - AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?