Yanlış Tedavi Yüzünden 13 Günlükken Bacağı Kesilen Kızı İçin 150 Liraya Düzenek Yapan ve Yürümeyi Öğreten Süper Baba

4.6bPAYLAŞIM

Bazı kahramanlar pelerin takmazlar, hele ki kız babasıysa!

Erken doğumla dünyaya gelen Özge, hastanedeki tedavisi sırasında kangren oldu ve sol bacağı 13 günlükken kesildi.

Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan Ali İhsan ve İlknur Yıldırım’ın bebekleri 1 Ocak 2014 günü 6,5 aylık olarak dünyaya geldi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yeterli kuvözdeki olmadığı için özel bir hastaneye sevk edilen Özge bebek prematüre olduğu için tedavi altına alındı. Damar yolu henüz iyi olmadığı için iğne yapmak amacıyla sol dizinin altına takılan kateder Özge bebeğin bacağında morarmaya ve ardından kangrene yol açtı. Minik Özge 13 günlükken sol bacağını kaybetti.

Maddi imkansızlıklarla boğuşan ve Özge’yi fizik tedaviye götüremeyen alüminyum ustası baba Ali İhsan Yıldırım bir düzenek icat etti ve kızına yürümeyi öğretmeye başladı.

Hastaneyle hukuk mücadelesini sürdüren ailenin bebeklerini fizik tedaviye götürecek maddi durumu yoktu. Alüminyum ustası olan baba Ali İhsan Yıldırım 150 liraya alüminyum ve ipten bir düzenek hazırladı. Uzun bir ip marifetiyle düzeceğe bağlayanan Özge her akşam 2 saat boyunca çalıştı ve bu sistem sayesinde ilk adımlarını attı.

“Kızım sokaktaki çocuklara balkondan bakıyordu ve ağlıyordu.”

Sokaktaki çocuklar gibi oynamayı isteyen ve ağlayan Özge için hazırladığı düzenekle onu yürüten Ali İhsan Yıldırım’ın şu sözleri motivasyonunu da ortaya koydu elbette: “Kızım düşmediğini görünce mutluluktan havaya uçuyordu.”

Özge ve babasının içinizi ısıtacak hikayesini şurada anlatmıştık: 👇

Her Şey Özge'nin Mutluluğu İçin: Kızı Yürüyebilsin Diye 150 TL'ye Düzenek Yapan Babaya Yardım Eli - onedio.com
Her Şey Özge'nin Mutluluğu İçin: Kızı Yürüyebilsin Diye 150 TL'ye Düzenek Yapan Babaya Yardım Eli - onedio.com

İşte şimdi Özge ve babasının yeni bir hedefi var!

6 yaşına gelen Özge’nin yürüyebilmesi için evinin tavanına düzenek kuran Ali İhsan Yıldırım birleştirdiği protez parçalarıyla kızına koşmayı öğretecek!

Tıpkı yaşıtları gibi!

Dedik ya, bazı kahramanlar pelerin takmazlar diye… Ali İhsan Yıldırım da kızı Özge’nin süper kahramanı işte!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serap-avan-ucar

Bir babanın kendi imkanları dahilinde kızı için çırpınışlarını gördükçe hala pontus diyen yunan deyip boş konuşanlardan nefret ediyorum....

klemenjero

belki bu adama hadi bi tane protez bacak tasarla desen, "yahu ben ne anlarım" deyip yapmayacak. ya da uğraşsa bile başaramayacak. ama söz konusu evlat olunca, işler değişiyor. pelerinsiz kahraman oluyorsun.

aytunc.garip.7

ya ben böyle haberleri görünce gözlerim doluyor sevinçten ne kadar da güzel yürekli insanlar varmış diye dünya daha yaşanılabilir geliyor bana <3

abdul-hamit

Bize böyle yüreğimizi sevinçle ve umutla dolduran haberler ile gelin, Allah razı olsun ne güzel ince düşünmüş ve elindeki imkanlar ile en iyisini yapmış Abimiz.

huseyin-mekikli

Düşmediğini görünce mutlulktan uçuyordu. Yemin Ederim gözlerim yaşardı. Süpersin be abi.

Görüş Bildir